Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık’ta Afet Ve Acil Toplanma Alanları

Ayvalık’ta Afet Ve Acil Toplanma Alanları
16 Şubat 2021 - 13:04

Ayvalık’ta Afet Ve Acil Toplanma Alanları

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Ayvalık’ta yaşanması olası bir afette vatandaşların acil toplanma merkezlerinin ve tahliye alanlarının belirlendiğini duyurdu.

Başkan Ergin, “Deprem bölgesinde bulunduğumuzu hiçbir zaman unutmuyoruz. Doğadan gelecek olası afetlere bugünden hazırlanmak gerekiyordu, biz gerekli çalışmaları tamamladı.  Ekiplerimiz çok titiz bir çalışmayı, defalarca kontrol ederek teyit altına alındı. Ayvalık’ta yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımız, “e-devlet” uygulaması üzerinden bireysel sorgulama yaparak kendilerine en yakın afet ve acil durum toplanma alanlarını öğrenebilecek. Olağanüstü bir durumda vatandaşlar nereye gideceğini, kendisini nasıl güvence altına alacağını bugünden öğrenmeli ki panik yaşanmasın.” dedi.

 Muhtarlara ve Site Yöneticilerine Önemli Görev

Vatandaşların tamamının e-devlet üzerinden sunulan afet toplanma alanları bilgilerini sorgulayamayacağını düşündüklerini vurgulayan Başkan Ergin, mahalle muhtarları, site ve apartman yöneticileri ile bu konunun da çözüme kavuşturulacağını söyledi. Ergin, “Bu konuda mahalle muhtarlarına, site ve apartman yöneticilerine büyük bir sorumluluk düşüyor. Onlar da toplanma alanlarını sorgulayarak, bilgi kartları oluşturacaklar; bina, site, fabrika, yurt, otel ve benzeri yapıların girişlerine bunları asarak vatandaşların bilgilendirilmelerini sağlayacaklar” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.