Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir Bu Sene Bu Ürünlerden Verim Alıyor

Türkiye Ziraatçılar Derneği Balıkesir İl Başkanı ve Yüksek Ziraat Mühendisi Burak Uğur, Balıkesir'deki tarım faaliyetleri hakkında açıklamalar yaptı. Bu seneki ürünlerin verim getirip getirmeyeceğini aktardı.  

Balıkesir Bu Sene Bu Ürünlerden Verim Alıyor

Balikesir Bu Sene Bu Urunlerden Verim Aliyor 1

Mühendis Uğur Bu Senenin Verimini Açıkladı

Türkiye Ziraatçılar Derneği Balıkesir İl Başkanı ve Yüksek Ziraat Mühendisi Burak Uğur, bölgedeki tarım faaliyetlerinin bu yıl oldukça verimli geçtiğini açıkladı. Geçtiğimiz yılın aksine, yağış rejiminin üreticilere verimli bir sezon yaşattığını vurgulayan Uğur, özellikle buğday ve arpa gibi temel ürünlerde yüksek verim elde edildiğini belirtti.

Balikesir Bu Sene Bu Urunlerden Verim Aliyor 2

Bu Ürünlerde Verim Arttı

Uğur’un açıklamalarına göre, Güney Marmara Bölgesi’nde tarım faaliyetleri oldukça başarılı bir seyir izliyor. Buğday ve arpa gibi ürünlerde yüksek verim elde edilmesinin yanı sıra, kuraklık sorunlarının bu sezon yaşanmaması da üreticilerin memnuniyetini artırıyor. Ayrıca, mısır ve ayçiçeği gibi ürünlerde de yoğun ekimlerin yapıldığı bilgisini paylaşan Uğur, sanayilik domates üretiminde de belirgin bir artış yaşandığını dile getirdi.

“Çiftçilik faaliyetlerini yakından takip ediyoruz”

Türkiye Ziraatçılar Derneği Balıkesir İl Başkanı Burak Uğur, şu sözlerle devam etti: “Türkiye Ziraatçılar Derneği Balıkesir il başkanlığı olarak, tüm Balıkesir ilindeki çiftçilik faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Şu anda Güney Marmara Bölgesi’nde ağırlıklı olarak hububat hasat dönemine doğru ilerliyoruz. Tüm üreticilerimiz şu anda hububat hasadını yoğun bir şekilde bekliyorlar. Buğday ve arpa yetiştiriciliğinde sağlıklı bir sezon geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Özellikle kuraklık gibi sorunları bu sezon yaşamadık ve yağış rejimi anlamında güzel bir sezon geçirdik.

Haber: İHA

Erdoğan Balıkesir’in Tarımdaki Dev Adımı Paylaştı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu