Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’tan Müsilaj İle İlgili Ege Müjdesi

08 Haziran 2021 - 17:38

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'tan Müsilaj İle İlgili Ege Müjdesi

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı Müsilajla (deniz salyası) mücadeleye Balıkesir hızlı bir başlangıç yaptı. Ayrıca, Bandırma'da gerçekleşen temizlik çalışmalarında Vali Hasan Şıldak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Şıldak, önce yapılan temizlik çalışmalarını değerlendirdi. Ayrıca, Marmara Denizi'nde bu durumun kısa sürede son bulacağına, denizimizin eskisinden de daha temiz hale geleceğine inanıyorum. Bunu yürekten söylüyorum." dedi. Ancak, Vali Şıldak'tan asıl çarpıcı ve sevindirici açıklama bir gazetecinin Ege Denizi'nde de müsilaj olup olmadığı yönündeki sorusu ile geldi.

Şıldak, Ege Denizinde Müsilaj olmadığını dair açıklamasında şunları kaydetti;

"Ege Denizi'nde şu an hiçbir müsilaj emaresi yok. Bu konuda hiçbir görüntü kaydı yok. Sahil Güvenlik Komutanlığımız tarafından sürekli rapor alıyorum. Herhangi bir sıkıntı yok. Tüm sahillerimizdeki 99 noktada kirlilik ölçümleri yapılıyor. En son ölçümler dahil herhangi bir mikrobiyolojik açıdan kirlilik ve sağlığa zararlı bir unsur içermemektedir. Denizlerimizde turizm, denizden faydalanma, insan sağlığı açısından sıkıntı oluşturacak hiçbir husus yoktur."

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.