Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir’de Dönüşüm Kongresi 30 Mayısta

Balıkesir’de 1 / 5 Binlik Plana Az Kaldı

Balıkesir’de Dönüşüm Kongresi 30 Mayısta

Balıkesir’de 1 / 5 Binlik Plana Az Kaldı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’da Halk Günü ile vatandaşları dinledi.

Başkan Akın “Bu yazdan itibaren bu bölgede ve Körfez’de deniz taksilerimizi göreceksiniz.” diyerek deniz taksi müjdesini verdi.

Yol Haritası Hazır

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın,  Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile tam bir uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi. Başkan Ahmet Akın “Yol haritamızı birlikte hazırlıyoruz. Hem onun ekibi hem de Büyükşehir’imizin ekibi tam bir mutabakat içerisinde. 1/5000’lik planlarını hazırladık çok az kaldı.” dedi.

Kültür Merkezi İhalesi Yapılacak

Akın yakın zamanda Paşakent Kültür Merkezi Bina ihalesininde yapılacağını anlattı.Bu Bizim için önemli bir nokta diyerek, Çamlık’taki alanla ilgili de mutabakat sağlamak üzere olduklarına değindi.

Ahmet Akın “Cumhuriyet Meydanımız, Sevgi Yolu düzenlemesi, ulaşım planımız ve kavşaklar ihtiyacımız olan bütün planlamaları yaptık.” dedi.

Balıkesir’de Dönüşüm Kongresi 30 Mayısta

“Dönüşüm Kongresi Hazırlığı”

Balıkesir Dönüşüm Kongresine hazırlandıklarını belirten Ahmet Akın 30-31 Mayıs günlerinde bir ilke imza atacaklarını ve 2050 vizyonunu ilçelerde ortaya koyacaklarını belirtti.

2050 Vizyonu İlçelerde Görülecek

Başkan Ahmet Akın “Bu Türkiye’de bir ilk. Burada iki gün boyunca Balıkesir’imizin 2050 vizyonunu bütün ilçeleriyle ortaya koyacağız. Burada; yol haritamızı, sonuç bildirgesiyle yapacaklarımızı da bilimsel temelli olarak altyapısıyla hazırlayacağız. Balıkesir, tüm ilçeleriyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak.”dedi.

Deniz Taksi Geliyor

Yıl içerisinde deniz taksi hizmetini başlatacaklarını söyleyen Başkan Ahmet Akın “Balıkesir Deniz Otobüsleri altında çalışmalar başladı. Bu yazdan itibaren bu bölgede ve Körfez’de deniz taksilerimizi göreceksiniz. Altyapısını hazırladık özellikle Körfez tarafından; Ayvalık-Ayvacık arasında o bölgede çalışacak. Burada da sanıyorum Marmara Adası ile ilgili bir çalışma var. Bu dönem ilk hemen taksimiz geliyor. Ardından da diğerleri gelecek.” Dedi.

Başkan Sak Aşılarını Bizzat Kendisi Yaptı!

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu