Gündemİlçe HaberleriSpor

Balıkesir’de Plaj Voleybolu 55 Takımın Katılımıyla Başladı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen TVF Bioderma Pro Beach Tour Balıkesir Etabı, Ören Plajı'nda start aldı.

Balıkesir’de Plaj Voleybolu 55 Takımın Katılımıyla Başladı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen TVF Bioderma Pro Beach Tour Balıkesir Etabı, Ören Plajı’nda start aldı. Turnuva, 55 takımın katılımıyla 3 gün sürecek.

Balıkesir'De Plaj Voleybolu  55 Takımın Katılımıyla Başladı
Seyirci Girişi Ücretsiz!

Balıkesir’in Burhaniye ilçesine bağlı Ören Plajı’nda başlayan TVF Bioderma Pro Beach Tour Balıkesir Etabı, heyecanlı karşılaşmalara sahne oluyor. Turnuvaya rekor katılım sağlanırken, toplam 55 takım mücadele ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Uğur Baysal, organizasyonun Balıkesir’in yaz turizmini genişletmeyi hedeflediğini belirtti. Baysal, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye Voleybol Federasyonu ile birlikte düzenlediğimiz Pro Beach Tour’un ikinci ayağını Ören Sahilinde gerçekleştiriyoruz. Amacımız, yaz turizmini sadece 1 Temmuz ve 1 Eylül arasına sıkıştırmak yerine bu tür organizasyonlarla daha geniş bir döneme yaymak” dedi.

Balıkesir'De Plaj Voleybolu 55 Takımın Katılımıyla Başladı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Uğur Baysal

Baysal, Balıkesir’in plaj voleybolunda Türkiye’de en fazla organizasyona ev sahipliği yapan şehirlerden biri olduğunu vurgulayarak, “Eylül ayında Ayvalık Sarımsaklı plajlarımızda dünya şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. 56 ülkenin katılım sağlayacağı bu büyük organizasyonu da başarıyla gerçekleştireceğimize inanıyorum. Şu anda, Pro Beach Tour’un dördüncü ayağını yapıyoruz ve 55 takımın kıyasıya mücadelesine tanık oluyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinliğe destek veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, spor daire başkanlığı, Burhaniye Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür eden Baysal, “Bu organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkıları olan tüm ekiplere minnettarız” ifadelerini kullandı.

Balıkesir'De Plaj Voleybolu  55 Takımın Katılımıyla Başladı
Burhaniye/Ören Plajı

 

 

Haber: Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu