Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Şanlı Zaferin Yıldönümü Törenle Kutlandı

Balıkesir’de Şanlı Zaferin Yıldönümü Törenle Kutlandı
30 Ağustos 2022 - 13:53

Balıkesir’de Şanlı Zaferin Yıldönümü Törenle Kutlandı

 

Vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşunu ve bağımsızlığı müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü Balıkesir’de düzenlenen törenle kutlandı. Sabah Atatürk anıtına çelenk sunuldu ve Valilikte tebrikler kabul edildi. Saat 10.00’da Kuvayi Milliye Meydanında kutlama törenine geçildi.

 

 

Valilikte Zafer Bayramı Tebrikleri Kabul Günü Gerçekleşti

Çelenk Sunma Töreninin ardından Vali Hasan Şıldak beraberinde Garnizon Komutanı ve 9’uncu Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Valilik Kuvâ-yi Milliye Salonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti.  Program, tebriklerin kabulünün ardından Kuvâ-yi Milliye Meydanında düzenlenen Kutlama Töreni ile devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mesajı Okundu

Törende Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı ve 9’uncu Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile vatandaşları selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın günün anlam ve önemine ilişkin mesajı okundu. Daha sonra, Hava Piyade Albay Rasim Süt, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

 

 

Günün Anlam ve Önemi Şiirle Süslendi

Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Zeynep Karaoğlu “Milli Mücadele Destanı” ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Ersan Metinbaş “30 Ağustos” isimli şiirleriyle büyük alkış aldı. Tören Balıkesir Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Bandosu’nun gerçekleştirdiği müzik dinletisi ile devam etti. Katılımcıların hep bir ağızdan bayraklarla eşlik ettiği dinletinin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı geçit töreni ile sona erdi.

Kimler Katıldı?

Törene Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı ve 9’uncu Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilotu Tuğgeneral. Cihangir Kemal Yüzçelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve protokol üyeleri ile birlikte Balıkesirli vatandaşlar katıldı. Haber: Nursima Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.