GündemSpor

Balıkesir’de 1. Yamaç Paraşütü Etkinliği Başlıyor

Altıeylül Belediyesi, Akçaköy mahallesinde bulunan Türkmentepe’de 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Etkinliği düzenliyor.

Balıkesir’de Yamaç Paraşütü Etkinliği Başlıyor

Altıeylül Belediyesi, Akçaköy mahallesinde bulunan Türkmentepe’de 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Etkinliği düzenliyor.

Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Etkinliği Başlıyor

Altıeylül Belediyesi, Akçaköy mahallesindeki Türkmentepe’de 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Etkinliği düzenliyor. İki gün sürecek olan etkinliğe 65 yamaç paraşütü pilotu katılacak.

Balikesirde 1. Universiteler Arasi Yamac Parasutu Etkinligi Basliyor 2
Altıeylül Belediyesi, Akçaköy Mahallesinde Bulunan Türkmentepe’de 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Etkinliği Düzenliyor.

Etkinlik Detayları Etkinlikler, Akçaköy Türkmentepe’de gerçekleştirilecek. Burası, yamaç paraşütü açısından Türkiye’nin en elverişli alanlarından biri olarak biliniyor. Etkinlik, 25-26 Mayıs tarihleri arasında, saat 10:00-16:00 arasında yapılacak.

Balikesirde 1. Universiteler Arasi Yamac Parasutu Etkinligi Basliyor 3

Türkmentepe’nin Önemi Türkmentepe, 540 metre irtifası ve hakim rüzgar yönünde geniş bir kalkış pisti ile dikkat çekiyor. Paraşütçüler, bu özelliklerin Türkmentepe’yi yamaç paraşütü için ideal bir yer haline getirdiğini belirtiyor. Katılımcılar, böyle bir alanı sağladığı için Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli’ye teşekkür etti.

Milli Savunma ve Teknoloji Zirvesi Balıkesir’de

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu