YaşamGündem

Balıkesir’de Yeni Bir Nefes!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehre nefes aldıracak bir meydan projesini duyurdu

Balıkesir’de Yeni Bir Nefes!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehre nefes aldıracak bir meydan projesini duyurdu. Gar önünde yer alacak olan Cumhuriyet Meydanı projesi, şehre çeşitli olanaklar sunacak. Yer altı otoparkları, Fabrika Kültür Sanat Merkezi, Sofra Balıkesir’i, sanat merkezi, Atatürk ve Milli Mücadele Müzesi gibi birçok tesis bu projenin parçaları arasında yer alacak.

Yılmaz, 2024 – 2029 Şehir Yönetim Manifestosu’nda bu hizmet hamlelerini açıkladı ve Cumhuriyet Meydanı’na yapılan büyük projelerin şehrin ana merkezini canlandıracağını belirtti. Karesi-Altıeylül belediyelerinin binasının yıkımı başladı ve yer altında otopark, üstünde Sofra Balıkesir restoranı yapılacak. Ayrıca, askeri tesisler de dönüşüme uğrayacak ve sanat merkezi, müze ve otel gibi tesislere dönüştürülecek.

Bununla birlikte, Muharrem Hasbi Un Fabrikası Fabrika Kültür Sanat Merkezi’ne dönüştürülüyor ve tarihi tren garı binaları ise Balıkesir Sanat Galerisi olarak hizmet verecek. Bu projelerin tamamlanmasıyla Balıkesir, çağdaş ve zengin bir kültür-sanat ortamına kavuşacak.

 

 

Haber: Bülten

Balıkesir’de Genç Çiftlere Müjde! Çeyiz Desteği Geliyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu