Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de yüzerek firar teşebbüsü mü Var

Balıkesir’de yüzerek firar teşebbüsü mü Var
07 Eylül 2020 - 15:15

Balıkesir’de yüzerek firar teşebbüsü mü Var

 

Balıkesir’de yüzerek firar teşebbüsü mü Var? Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde denizde kaybolduğu iddia edilen kişi için arama çalışması başlatıldı. Denizde kayıp olduğu iddia edilen şahsın yüzerek firar etme teşebbüsünün de değerlendirildiği iddia ediliyor

 

Denizde Kayboldu İddiası!

Alınan bilgiye göre, dün akşamüzeri Ören Sahili’ne yanında köpekle gelen 20-25 yaşlarındaki kişinin denize girerek kıyıdan yaklaşık 300 metre açıldıktan sonra geri dönmediğini belirten vatandaşlar, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine ihbarda bulundu. Bunun üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timleri (DEGAK) sevk edildi. Ekipler, köpeğin bölgede bulunan işletmeye ait olduğunu ve sık sık deniz kenarına geldiğini belirledi.

Yüzerek Firar Teşebbüsü mü Var?

Denize giren kişinin elbiselerinin yerinde olmadığı ve kolluk kuvvetlerine de herhangi bir kayıp başvurusunda bulunulmadığını tespit eden ekipler, deniz üzerinde botla arama çalışması gerçekleştirdi. Bu arada Burhaniye Belediyesince denize giren kişinin çıkmış olabileceği ihtimali üzerine ilçe genelindeki ses yayın sistemi aracılığıyla anons yapıldı. Sahil güvenlik ekiplerinin bölgedeki arama çalışmaları sürüyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.