Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR’E GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

BALIKESİR’E GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR YASAKLANDI
810
04 Nisan 2020 - 18:50

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yayınlanan genelgeyle Balıkesir’e araç giriş-çıkışı gece yarısı itibariyle durduruldu.

30 büyükşehir ile Zonguldak’a gece yarısından itibaren giriş çıkışların 15 gün süreyle yasaklandığını duyurmuştu. Balıkesir’de Cuma gecesi saat 00.00’ı gösterdiği sırada polis ve jandarma ekipleri şehrin giriş ve çıkışlarında önlem aldı.00.01 itibarıyla ise şehrin giriş noktalarına bariyerler yerleştirilerek yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların transit geçişleri için yollar tek şeride düşürüldü. Ekipler genelgeye göre özel araçların kente giriş çıkışına izin vermedi, sürücüleri de bu konuda bilgilendirdi.

BİRLİKTE İNCELEDİLER

Vali Ersin Yazıcı da, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu ile birlikte jandarma ve polis uygulama noktalarında incelemelerde bulundu.Vali Ersin Yazıcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Balıkesir’in giriş çıkışlarında 18 kontrol noktası kurulduğunu belirtti.
Vali Yazıcı, “Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda ilimizde uygulanmak üzere gönderilen talimatlar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. ve 72. Maddesi gereği bu gece 00.01 itibariyle; Balıkesir’in giriş-çıkışlarında istisna ile belirtilen araçlar hariç, diğer tüm araçların giriş-çıkışı durdurulmuştur. Balıkesir’e giriş çıkışlar yasaklandı, yolda olanlar geri gönderiliyor. Jandarma ve Emniyet birimlerimiz tarafından tüm önlemler alınmıştır. Koronavirüs ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor ve gerekli tedbirleri süratle hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Lütfen şehirler arası yolculuk yapmayalım.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.