Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’i Normalleşme Heyecanı Sardı

Balıkesir’i Normalleşme Heyecanı Sardı
11.625
31 Mayıs 2020 - 17:55

Balıkesir’i Normalleşme Heyecanı Sardı

 

Balıkesir’de Covid-19 Pandemisi nedeni ile 75 gündür süren kısıtlamaların yarın sona ermesi şehirde büyük heyecan yarattı.

 

Yoğun Hareketlilik Bekleniyor

Özellikle Merkezde çok sayıda insanın rağbet ettiği Avlu Balıkesir, On Burada AVM, Park ve Bahçeler ve kıyı ilçelerimizde ki sahil bantlarının tekrar faaliyete başlamasıyla bu alanlarda yoğun bir hareketlilik yaşanacağına işaret ediyor.

 

Yeni Kriterlerin Uygulanması Şart

Ülkemizde de yaşanmaya başlayan Covid-19 pandemisi sonrası, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile Faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan/kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi ve dernek lokalleri, Covid-19’a karşı alınana tedbirleri içeren yeni kriterlerle yarın tekrar faaliyete başlıyor.

 

 

Park/Bahçe ve Sahilde ki Kısıtlamalar Kalktı

Belirlenen yeni kriterlerle kısıtlamaların kaldırıldığı Hamam, Sauna, park/bahçe, rekreasyon alanları, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında (plajlar) piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma vb. faaliyetlerin (yerleşim yeri içi park/bahçelerde mangal yapmak hariç olmak üzere) belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyularak 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren açılacak başlanacak.

 

 

 

Yoğun Tadilat ve Düzenleme Var

İçişleri Bakanlığının, söz konusu işletmelerin faaliyete geçmesi için, önceki gün yayınladığı genelgede belirttiği yeni kriterleri sağlamak adına, Balıkesir’de çok sayıda işletmede oldukça yoğun tadilat ve düzenleme çalışmaları göze çarpıyor.

 Kamil Akyürek

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.