İlçe HaberleriSiyaset

Başkan Akbıyık Mal Bildirimini Belediyenin Kapısına Astı

Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, seçimlerin ardından belediye başkanlığı görevini devralır almaz ilk iş olarak mal varlığını belediyenin girişine astı. 

Başkan Akbıyık Mal Bildirimini Belediyenin Kapısına Astı

Baskan Akbiyik Mal Bildirimini Belediyenin Kapisina Asti 1
Başkan Akbıyık Mal Bildirimini Belediyenin Kapısına Astı

Giriş Kapısına Astı

Akbıyık’ın seçim sürecinde verdiği taahhütlerin başında yer alan mal bildirimini kamuoyuyla paylaşma sözü, göreve başlar başlamaz yerine getirildi. Karesi Belediye Başkanı, mazbatasını aldıktan hemen sonra mal varlığını gösteren belgeyi belediye binasının giriş kapısına astı.

Yıllık Güncelleme Sözü

Kamuoyuna açıklama yapan Akbıyık, vatandaşların belediye binasının girişinde mal bildirimini inceleyebileceklerini belirtti. Ayrıca her yıl bu bildirimi güncelleyerek ve yenileyerek yine aynı noktaya asacaklarını sözlerine ekledi.

Akbıyık’tan Açıklama

Akbıyık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Söz verdiğim gibi mazbatamızı alır almaz mal bildirimini belediyenin girişine asıyorum. Hemşehrilerimiz belediye binamızın girişinde Mal Bildirimimi inceleyebilirler. Her yıl bu bildirimi yenileyerek, yine buraya, asacağım. 5 yıl sonunda tertemiz, pırıl pırıl, hiç bir ranta, hiç bir ihale yolsuzluğuna bulaşmamış bir belediye başkanı olarak sizin karşınızda olacağım…” şeklinde konuştu.

Haber: Bülten

Balıkesir Büyükşehir’de Bayram Coşkusu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu