Gündemİlçe Haberleri

Berberlerin Bayram Yoğunluğu

Berberler Traşın Son Güne Bırakılmaması Konusunda Uyarıyor

Berberlerin Bayram Yoğunluğu

Berberler Traşın Son Güne Bırakılmaması Konusunda Uyarıyor

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte berber ve kuaförlerde yoğunluk yaşanmaya başladı. Özellikle bayram arifesinde, vatandaşların temiz ve bakımlı bir görünüme kavuşmak istemesi, bu işletmelerde yoğunluğun oluşmasına neden oldu. İftardan sonra gece geç saatlere kadar hizmet vermeye devam eden esnaflar, bu yoğun dönemde bazen randevusuz müşterileri kabul etmeme politikası izliyorlar.

Berberlerin Bayram Yogunlugu

Bandırma’da 25 yılı aşkın tecrübesiyle tanınan berberler Mustafa ve Yusuf Mışak kardeşler, vatandaşlara bayram tıraşını son güne bırakmamaları yönünde tavsiyede bulundular. Mışak kardeşler, bayram tıraşına ilişkin yoğunluğun yönetilebilir olması için randevu sistemine uyulmasını öneriyor.

“Öncelikle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum,” diyen Mışak kardeşler, özellikle bayram arifesinin sabahına kadar çalışmayı planladıklarını belirtti. Vatandaşların randevu almaları durumunda yaşanacak yoğunluğun daha kolay yönetilebileceğine dikkat çeken berberler, berber ve kuaförlerin bu yoğunluğa alışık olduklarını ve vatandaşların da bu dönemde bir telaş içinde olduklarını ifade ettiler.

Ayvalık Belediyesi, Bayram Öncesi Mezarlık Hazırlıklarını Tamamladı

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu