Etkinlikİlçe HaberleriSpor

Burhaniye’de Heyecan Dolu Karşılaşma

Burhaniye ilçesinde, Briç sporunun heyecan dolu bir gün yaşadı. Burhaniye Belediyespor Egemenlik Kupası Açık İkili Briç Turnuvası, Iskele Mahallesindeki Briç Kulübü'nde gerçekleştirildi. Balıkesir İl merkezi ve ilçelerinden toplam 64 sporcu turnuvaya katıldı.

Burhaniye’de Heyecan Dolu Karşılaşma

Burhaniyede Heyecan Dolu Karsilasma 1
Burhaniye’De Heyecan Dolu Karşılaşma

Ödüller Sahiplerini Buldu

Bir gün süren turnuvada büyük bir rekabet yaşanırken, dereceye giren sporcuların ödülleri Belediye Başkan Vekili Tarık Erdil ve Briç İl Temsilcisi Uğur Tarhal tarafından verildi. Belediye Başkan Vekili Tarık Erdil, Burhaniye’de 20 yıldan beri briç oynandığını belirterek, belediye olarak desteklerinin devam edeceğini açıkladı. İl Temsilcisi Uğur Tarhal ise turnuvanın ilgi gördüğünü kaydederek, katılımcılara teşekkür etti.

Burhaniyede Heyecan Dolu Karsilasma 3

Destek Devam Edecek

Sporculara teşekkür eden Belediye Başkan Vekili Tarık Erdil, “Burhaniye’de yaklaşık 20 yıldır briç oynanmaktadır. Burhaniye Belediyesinin de desteklemiş olduğu etkinlikler kapsamında, Burhaniye’deki festivallerde, organizasyonlarda briç turnuvaları düzenlenmektedir. Burhaniye Belediyesi olarak briç sporunda üzerimize düşeni yapmaktayız. Daha iyilerini inşallah önümüzdeki süreçte yapacağız. Burada Uğur Tarhal’ın il temsilcisi olması münasebetiyle briç etkin bir noktaya geldi. Bizler de kendilerine Burhaniye Belediyesi olarak destek oluyoruz” dedi.

Burhaniyede Heyecan Dolu Karsilasma 2

“Güzel geçen turnuva sonucunda da ödüllerimizi dağıttık”

Briç İl Temsilcisi Uğur Tarhal, “Burhaniye Briç Kulübünün Egemenlik Kupasını her sene olduğu gibi bu sene de yaptık. Yine Balıkesir ve çevresinden yoğun bir katılımla çok başarılı bir turnuva yaptık. Güzel geçen turnuva sonucunda da ödüllerimizi dağıttık. Buradan herkes mutlu bir şekilde ayrıldılar” şeklinde konuştu.

“Gerçekten bin beyin sporu”

Briç Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet İpek ise, “1980 yılından beri briç oynuyorum. Briç kesin olarak bir beyin sporudur. Herkese bunu öneriyorum. Çünkü gerçekten bin beyin sporu. İnsanı rahatlatıyor. Burhaniye Briç Kulübü olarak da çok iyi yerlere geldik. Balıkesir’in şu anda yıldızıyız. Turnuvalarımız 40-45 masalara kadar çıkmaktadır. Burhaniye Briç Kulübü yönetimi olarak gerçekten çok güzel hizmet ediyoruz. Briç severlerin hepsini kulübümüze bekliyoruz” dedi.

Haber: İHA

Briç Tutkunları Egemenlik Kupası İçin Burhaniye’de Buluşacak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu