Gündemİlçe Haberleri

Burhaniye’de Zeytin ve Zeytincilik Resim Yarışması

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen "Körfez Bölgesindeki Zeytin ve Zeytincilik Faaliyetlerinin Önemi" temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler, ödüllendirildi.

Burhaniye’de Zeytin ve Zeytincilik Resim Yarışması

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “Körfez Bölgesindeki Zeytin ve Zeytincilik Faaliyetlerinin Önemi” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler, ödüllendirildi.

Yarışma kapsamında düzenlenen resim sergisi, öğrencilerin zeytin ve zeytincilik faaliyetlerini yaratıcı bir şekilde ele alarak eserlerini ortaya koymalarına imkan sağladı. Burhaniye Bilim ve Sanat Merkezi Resim Öğretmeni Banu Küpeli Ürüçoğlu’nun koordinatörlüğünde gerçekleşen yarışma, ilçedeki genç sanatçıların yeteneklerini sergileme fırsatı sundu.

Ödül töreni, ilçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Şube Müdürü Bülent Akmeşe, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilirken, katılımcıların duygu dolu anlar yaşadığı gözlendi.

Bu etkinlik, ilçedeki gençlerin sanata ve çevresel konulara duyarlılıklarını artırmaya yönelik bir adım olarak değerlendirildi ve öğrencilerin sanatsal yeteneklerini geliştirme ve paylaşma fırsatı sunarak onları teşvik etti.

 

 

Haber: Bülten

Tekirdağ’dan Yola Çıkan 57 Gönüllü, Çanakkale’ye Uğurlandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu