Yaşamİlçe Haberleri

Burhaniyeli Berber Saksı Yetiştiriciliğinde İlke İmza Attı

Burhaniye ilçesinde Hürriyet Caddesi üzerinde berberlik yapan Hasan Özavcı, iş yerinin önündeki saksılarda yetiştirdiği biber fidelerinden bir ilke imza attı. Özavcı, fidelerin üzerindeki yeşilin korunmasını sağlayarak, iki yıldır meyve alıyor.

Burhaniyeli Berber Saksı Yetiştiriciliğinde İlke İmza Attı

Burhaniyeli Berber Saksi Uretiminde Ilke Imza Atti 1

Yeşile Olan Tutkusunu Dükkanın Önüne Taşıdı

Hasan Özavcı, 3 çocuk babası bir esnaf olarak yeşile olan tutkusunu iş yerine taşıdı. Her daim çiçeklerle, böceklerle uğraşan Özavcı, bu sefer yeni bir başarıya imza attı. İş yerinin önündeki saksılara diktiği biber fideleriyle, kışın soğuğundan koruyarak, aynı fidenin üzerinde iki yıl boyunca meyve almaya başardı.

Burhaniyeli Berber Saksi Uretiminde Ilke Imza Atti 2

İlgili Makaleler

“Eski biberler üstündeyken bu senin mahsulünü aldık”

Konuyla ilgili açıklama yapan Özavcı, “Yıllardır esnaflık yapıyorum ve yeşile karşı aşırı bir ilgim var. Bu sene değişik bir şey oldu. Geçen senenin üstünde biberleri ile kış dönemine girdik. Kışın içeriye dışarıya çıkarırken, sokarken biberleri hiç değişime uğramadan yeşilliğini koruyarak bu seneye aktardık. Bu sene yeni biberleri aldık. Eski biberleri de üstünde. Çok güzel bir olaya tanık olduk. Bu sene fidanlarımız kurumadan bahara çıktı. Çiçeklerimiz fidanlarımız insanların çok ilgisini çekiyor. İsteyenler oluyor. Biz de kıyamıyoruz. Onun için kimseye veremiyorum. Şimdi tek gayem bu sene 2 senelik mahsulü üstünde gördük. Acaba, üçüncü bir yıla bağlayabilir miyiz özlemi oldu içimde. İnşallah, onu da başarırız” dedi.

Burhaniyeli Berber Saksi Uretiminde Ilke Imza Atti 3

Haber: İHA

Balıkesir Usulü Kahvaltılık Biber Kızartması

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu