Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’DE AHMET AKIN’A YENİ GÖREV

CHP’DE AHMET AKIN’A YENİ GÖREV
10 Kasım 2020 - 13:33

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın parti tarafından yeni bir göreve atandı.

 

EKONOMİ MASASI’NDA GÖREVLENDİRİLDİ

 

CHP kurduğu Ekonomi Masası’nda Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ı görevlendirdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla kurulan ve 81 ili dolaşacağı belirtilen Ekonomi Masası ile ekonomik temel unsurlarının yanı sıra reel sektöre bakış açılarının ve çözüm önerilerinin ortaya koyulması beklendiği ifade edildi.

 

“ÇÖZÜMÜ GÖSTERECEĞİZ ”

 

CHP’de Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın konu ile ilgili açıklamasında, “Vergi, para, maliye, enerji, tarım, sanayi sektörleri başta olmak üzere reel sektörün üretim ve yatırım sürecinde hayati derecede önem taşıyan konuları masaya yatırarak, ekonomik buhrandan Türkiye’yi nasıl çıkaracağımızın çözümünü göstereceğiz .”dedi.

 

EKONOMİ MASASI TÜRKİYE’Yİ DOLAŞACAK

 

Ahmet Akın, “Türkiye’yi krizden çıkaracak kadrolarımız var. Genel Başkanımızın talimatıyla Genel Başkan Yardımcılarımız ve milletvekillerimizle Ekonomi Masası’nda görevlendirildik. Devlet deneyimi olan, kriz yönetiminde çalışmış ve Türkiye’yi krizden çıkararak güçlü bir ekonominin altyapısını hazırlamış kadromuz var. Tüm Türkiye’yi dolaşacağız ve Genel Başkanımızın 16 maddelik çözüm önerileri yaşadığımız buhranı aşmak için nelerin yapılması gerektiğini ortaya koyan önerilerini anlatacağız. Bunları üretenlerin, risk üstlenenlerin, istihdam yaratanların, ihracat yapıp ülkesine döviz kazandıranların takdirine sunup, görüşlerini alıp çözüm yolu üreteceğiz.”diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.