Görüntülü HaberlerGündemSiyasetTürkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefetin Vaatleri Seçimle Birlikte Unutuldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam Eliz Otel'de partisinin Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu

Erdoğan: Muhalefetin Vaatleri Seçimle Birlikte Unutuldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam Eliz Otel’de partisinin Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu

Erdoğan, muhalefeti eleştirerek, “Seçimler bitince muhalefetin vaat yağmurunun da sonuna gelindi. Gençlere, kadınlara, esnafa, emekliye verilen sözlerin tamamı unutuldu.” dedi.

Erdogan Muhalefetin Vaatleri Secimle Birlikte Unutuldu 1

“Muhalefet Belediyelerinden İcraat Yok”

Erdoğan, muhalefet belediyelerini eleştirerek, “Belediye binalarını, LGBT paçavralarıyla donatmak dışında herhangi bir icraatları olmadı.” şeklinde konuştu.

Yabancı Düşmanlığı ve Nefret Siyaseti Eleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumda yabancı düşmanlığı ve sığınmacı nefretinin körüklenmesiyle hiçbir yere varılamayacağını vurguladı. “Siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevessül edilmesini acizlik olarak görüyoruz.” dedi.

Erdogan Muhalefetin Vaatleri Secimle Birlikte Unutuldu 2

28 Şubat Dönemini Anımsatan Uygulamalar

Erdoğan, muhalefet içindeki radikal unsurların kışkırtmasıyla 28 Şubat dönemini anımsatan uygulamaların yeniden devreye alınmak istendiğine dikkat çekti. Bu tür uygulamalara müsaade edilmemesi gerektiğini belirtti ve muhalefetin aklıselim sahibi aktörlerinden, eski Türkiye’nin kötü hatıralarını canlandıran sahnelerin önüne geçilmesi noktasında çaba beklediğini ifade etti.

Kayseri Olayları ve Muhalefetin Söylemleri

Dün Kayseri’de küçük bir grubun yol açtığı müessif olayların sebeplerinden birinin muhalefetin zehirli söylemleri olduğunu söyleyen Erdoğan, bu tür söylemlerin toplumu kutuplaştırdığını belirtti.

“Gündemdeki Meseleleri Çözüme Kavuşturacağız”

Erdoğan, milletin gündeminde olan meseleleri, özellikle başıboş köpek sorununu, kati bir çözüme kavuşturacaklarını vurguladı. “Milletimizi bizar eden başıboş köpek sorunu olmak üzere, şu an ülkemizin gündeminde olan meseleleri kati bir çözüme kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz Ayındaki Diplomasi Trafiği

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu