Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özellikle Sabit Gelirli Vatandaşların Beklediği Haberi Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özellikle Sabit Gelirli Vatandaşların Beklediği Haberi Verdi
13 Haziran 2022 - 15:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özellikle Sabit Gelirli Vatandaşların Beklediği Haberi Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde önemli açıklamalar yaptı.

Özellikle, ekonomiye ilişkin yaptığı konuşmada vatandaşların dört gözle beklediği haberi verdi. Erdoğan, “Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, ülke ekonomisini hedef alan bazı tuzaklara gönderme yaptı. Erdoğan, “Milletimizin işine, aşına, refahına da göz dikenlerle de hesaplaşmadan son nefesimizi vermeyeceğiz” dedi. 

“Enflasyon Farkları ile Milletimizin Her Kesimini Rahatlatacağız”

Gündeme dair konular hakkında konuşan ve konuşmasında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “İnsanlarımızın döviz alışkanlığını TL’ye çevirmek için çeşitli alternatifleri gündeme alıyoruz. Rasyonel gerekçelerle açıklanamayacak fiyat artışlarına karşı tedbirler geliştiriyoruz. Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini daha da rahatlatacağız. Milli gelir sıralamasında Türkiye’nin yükselmesine mani olanlarla hesaplaşmamızı tamamlamadan son nefesimizi vermeyeceğiz.” dedi.

“Tuzaklarla Uğraşmasaydık Gelir Seviyesi İki Kat Artacaktı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Son 20 yılda asgari ücreti enflasyondan arındırılmış haliyle yüzde 200’ye yakın, dolar cinsinde ise yüzde 100’ün üzerinde artırdık. 2023 şubat mart aylarından itibaren bu sorunları geride bırakmış olacağız. Rusya-Ukrayna savaşının enerji fiyatlarındaki artışının etkisi olmasaydı hedeflerimize ulaşabilirdik. Savaş, hedeflerimizin yıl sonuna kaymasına neden oldu. Aynı şekilde bu tuzaklarla uğraşmasaydık, insanların gelir seviyelerini de bugünküne göre iki katına çıkarmış olacaktı. Milletimizin işine, aşına, refahına da göz dikenlerle de hesaplaşmadan son nefesimizi vermeyeceğiz.

Haber: Kamil Akyürek

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.