Balıkesir Merhaba Gazetesi

Değişimin Tam Zamanı Şimdi!

Değişimin Tam Zamanı Şimdi!
Bedia Uçak
Bedia Uçak( bediaucak@gazetemerhaba.com )
08 Aralık 2020 - 7:44

Değişimin Tam Zamanı Şimdi!

Hayatta karşımıza çıkan herşey bizi mutlu edecek diye bir şey yok ancak kendimizi mutsuz etmek de doğru değil bu konuda daha önce benzer bilgiler sizinle paylaşmıştım. Mükemmel Bir Yaşam İçin Tolere Edilmeyecek neler var şöyle bir bakalım. Yaşam değerli diyerek sağlıklı günler diliyorum.

Öncelikle sizi aşağı çekecek insanlardan uzak durun. Unutmayın İlişkiler size yardımcı olmalıdır. Sizi incitmemelidir. Sizi mutlu eden insanlarla vakit geçirin. Hoşlanmadığınız İş Çevresinden Ve İş Yerlerinden Uzak Durun: Bir veya ikinci denemenizde işiniz sizi mutlu etmeyebilir. Vazgeçmeyin. Aramaya devam edin. Eğer kendinizi her saniye mutlu bir şekilde çalışırken buluyorsanız doğru işi bulmuşsunuz demektir. Devam edin. Başarı çok yakınınızda. Kendi Olumsuz Bakış Açınızdan Kurtulun: Kendi zihinsel konuşmalarınız farkına varın. Birçok kez zihninizin sizinle konuştuğunuzu duyarsınız. Kulaklarınızı dört açın. Zihniniz size ne diyor? Eğer zihniniz sizinle olumlu olmayan şekilde konuşmaya başladıysa, hemen kendinize gelin ve zihninizin sizinle olumlu şeyler konuşması için onu yönlendirin. Gereksiz İletişimsizlikten Uzak Durun: Hissettiğiniz şeyleri söyleyin ve söylediğiniz şeyleri hissettiğinizden emin olun. Açık konuşun. Sorular sorun. Tam anlayıncaya kadar, konuyu netleştirmekten çekinmeyin.

Kendinize Değer Verin

Kendi Gecikmelerinizden Kurtulun: 30 dakika erken uyanırsanız, gün içerisinde deliler gibi koşturmaya ihtiyaç duymayacaksınız. Bu 30 dakika, sizi yorgunluktan ve gereksiz baş ağrılarından kurtaracaktır. Başkalarına Benzeme Baskısından Kurtulun: Çoğunluk gibi olma baskısı, sizi çoğunluğun içerisinde fark edilmez bir hale düşürebilir. Kalabalığa karışıp kaybolmayın. Bunu kabul etmeyin. Olabileceğiniz tek kişiyi siz var edebilirsiniz. Sağlıksız Bir Bedeni Kabul Etmeyin: Vücudunuz hayatınızdır. Vücudunuzdan vazgeçmeyin. Doğru beslenin, egzersiz yapın ve düzenli aralıklarla doktorunuza başvurun. Değişimden Korkmayın: Hayat değişimin ta kendisidir. Her gün yeni bir gündür. Her günün farklı bir başlangıcı ve sonu vardır. Bunu kabul edin ve farklılığın keyfini sürün. Uykusuz Kalmamaya Özen Gösterin: Yorgun bir zihnin üretken olması nadiren görülen bir şeydir. Aynı Şeyleri Tekrar Tekrar Yapmayın: Siz yaşam tecrübelerinizin toplamısınız. Ne kadar çok tecrübe yaşarsanız, o kadar güçlü bir bakış açınız olur.

Her Daim  Hazır Olun

Hazırlıksız Olmaktan Vazgeçin: Hayat öngörülemez. Korku duymak veya hazır olmak arasında çok büyük fark vardır. Hayatı korkuyla da karşılayabilirsiniz, ona hazırlıklı olarak da. Her zaman hazırlıklı olun. Hareketsizliğe Paydos: Ya harekete geçip yeni fırsatlar yaratmayı seçersiniz, ya da bunu başkalarının nasıl yaptığına şaşırmakla yetinirsiniz. Oturup düşünmekle, bir şeyleri değiştirmek bugüne dek kimseye nasip olmamıştır. Harekete geçin. Ve şunu hatırlayın: Herkes dünyaya bir kez geliyor. Gelsin. Eğer doğru yaşarsanız, bir değil bin kez yaşadığınızı hissedersiniz.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.