EtkinlikEğitimGündem

Düzce Üniversitesi Öğrencileri Hatay’da Depremde Hasar Gören Okulu Yeniledi

Hatay’daki Öğrenciler Yeniden Sınıflarında

Düzce Üniversitesi Öğrencileri Hatay’da Depremde Hasar Gören Okulu Yeniledi

Hatay’daki Öğrenciler Yeniden Sınıflarında

Duzce Universitesi Ogrencileri Hatayda Depremde Hasar Goren Okulu Yeniledi 1

Düzce Üniversitesi’nden bir grup öğrenci, Hatay’da 6 Şubat depremlerinde ağır hasar gören ve konteynerde eğitim verilen ilkokulun yenilenmesi için harekete geçti. Üniversitenin Dümerang Topluluğu üyeleri, Samandağ ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde bulunan ilkokul ve daha önce lojman olarak kullanılan yapıyı anaokuluna dönüştürme çalışmalarına başladı.

Duzce Universitesi Ogrencileri Hatayda Depremde Hasar Goren Okulu Yeniledi 2

Topluluk üyeleri, kendi burslarından ayırdıkları paralarla ve gönüllü desteklerle başlattıkları dönüşüm çalışmaları kapsamında, okulun yenilenmesi için yoğun bir çaba sarf ediyor. Proje kapsamında, okulun dış cephesi ve bahçesi öğrenciler için uygun bir şekilde boyandı, kırtasiye malzemeleri sağlandı ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Duzce Universitesi Ogrencileri Hatayda Depremde Hasar Goren Okulu Yeniledi 3

Dümerang Topluluğu üyesi Ebru Gül Kılıç, Hatay’da bir okul yenilediklerini ve çocukların bu yeni ortamı çok seveceğini belirterek, “Arkadaşlarımız çizimlerine başladı. Atatürk portresini çıkarıyoruz. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Duzce Universitesi Ogrencileri Hatayda Depremde Hasar Goren Okulu Yeniledi 4

Topluluğun Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Taşkın ise, “Hatay’ın Samandağ ilçesi Yeniköy ilkokulundayız. Daha önce Adıyaman’da gerçekleştirdiğimiz deprem bölgelerinde yaptığımız okul projelerimize devam ediyoruz. Burada depremde zarar gören okulumuzu yeniledik.

Duzce Universitesi Ogrencileri Hatayda Depremde Hasar Goren Okulu Yeniledi 5

Dış cephe ve bahçesini öğrencilerimize uygun bir şekilde boyadık. Öğrencilerimize çeşitli hediyeler getirdik. Kırtasiye malzemelerini eksiklerini giderdik. Bundan sonra ki projelerimizde diğer deprem şehirlerinde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Duzce Universitesi Ogrencileri Hatayda Depremde Hasar Goren Okulu Yeniledi 6

Düzce Üniversitesi öğrencilerinin bu özverili çalışması, depremde zarar gören Hatay’da eğitim hayatına katkı sağlayarak, konteynerde eğitim görmek zorunda kalan ilkokul öğrencilerini yeniden okullarına kavuşturdu.

Alternatif Tıp İçin Kazdağları’na Teknik Gezi

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu