Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit Belediyesi’nden Genç Çiftlere Anlamlı Hediye

Edremit Belediyesi’nden Genç Çiftlere Anlamlı Hediye
28 Ağustos 2020 - 15:33

Edremit Belediyesi’nden Genç Çiftlere Anlamlı Hediye

İstanbul Sözleşmesi’ne Destek

Edremit Belediyesi, evlenen çiftlere; aile içi şiddetin önlenmesine dair imzalanan İstanbul Sözleşmesi’nin maddelerini içeren bir kitapçık vermeye başladı. Edremit Belediyesi, 2011 yılında birçok ülke tarafından İstanbul’da imzalanan sözleşmeye verdiği desteği bir kez daha göstermiş oldu.

“Hem Gelini Hem Damadı Koruyor”

Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan konuyla ilgili:  “Ülkemizde ve ilçemizde de son zamanlarda ciddi artış gösteren kadına şiddet ve aile içi şiddetin çözüm anahtarı İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasından geçiyor. Çiftlerimizin mutlu beraberliklerinde hem gelini hem de damadı koruyan İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmalarını temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

Dört Temel İlke

Verilen kitapçıkta, sözleşmenin dört temel ilkesi olan; kadına yönelik her türlü şiddetin ve ev içi şiddetin önlenmesi, şiddet mağdurlarının korunması, suçların kovuşturulması, suçluların cezalandırılması ve kadına karşı şiddet ile mücadele alanında bütüncül, eş güdümlü ve etkili işbirliği içeren politikaların hayata geçirilmesi de yer alıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.