Gündemİlçe Haberleri

Edremit’te Geri Dönüşüm Projeleri İle İstihdam Artacak

Doğal kaynakları koruma ve ekonomiye katkı sağlama hedefiyle Edremit'te yeni geri dönüşüm projeleri hayata geçiyor.

Edremit’te Geri Dönüşüm Projeleri İle İstihdam Artacak

Balıkesir’in Edremit Belediyesi ile Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm Ltd. Şti. arasında gerçekleştirilen mekanik ön ayrıştırma sistemi ortak çalışması konulu toplantıda, hayata geçirilmesi planlanan projeler değerlendirildi.

Toplantıya, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Belediye Meclis Üyesi Coşkun Taşkın, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Hakkı Akkoyun, Destek Hizmetleri Müdürü Emre Kıdanlı, Ekolojik Geri Dönüşüm Ltd. Şti. sahibi Senan Savcı ve Erkan Savcı, İşletme Müdürü Engin Sağdıç ve Çevre Mühendisi Gökçe Güner katıldı.

Toplantı öncesinde Başkan Mehmet Ertaş, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde incelemelerde bulunarak merkezin işleyişi ve geri dönüşüm süreçleri hakkında detaylı bilgi aldı. Ertaş, merkezin geri dönüşümdeki rolünün önemine vurgu yaparak, “Bu merkez, atıkların doğru şekilde ayrıştırılması ve geri dönüştürülmesi açısından kritik bir öneme sahip. Buradaki çalışmalar, çevremizin korunmasına ve ekonomimize katkı sağlıyor,” dedi.

Edremit'Te Geri Dönüşüm Projeleri İle İstihdam Artacak
Dönüşüm Projeleri

Toplantıda, en az 100 kişiye iş imkanı sağlanması, doğal kaynakların korunması, ekonomiye katkı sağlanması, çevresel etkilerin azaltılması, atık yönetiminin kolaylaştırılması ve geri dönüşümün teşvik edilmesi konularında yapılacak çalışmalar ele alındı.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, “Bu projeler hem istihdamı artıracak hem de çevremizi koruyarak ekonomimize önemli katkılar sağlayacaktır. Bu sayede hem çevresel hem de ekonomik anlamda büyük kazanımlar elde edeceğimize inanıyoruz. Edremit Belediyesi olarak sürdürülebilir bir gelecek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten gurur duyuyoruz,” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber: Bülten

Susurluk’ta Gençler Pedal Çevirerek Sağlıklı Yaşama Davet Etti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu