Gündemİlçe Haberleri

Edremit’te Tarihi Anma

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98. yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı. Akçay'da gerçekleşen törenler, bölge halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Edremit’te Tarihi Anma

Edremitte Tarihi Anma 1
Edremit’Te Tarihi Anma

Vatandaşlar Sahil Güvenlik Hücumbotunu Ziyaret Etti

Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan program, Atatürk Anıtı’na sunulan çelenklerle başladı. Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Belediye Başkanı Mehmet Ertaş ve diğer protokol üyeleri, deniz şehitlerini anma ve minnet duygularını dile getirmek üzere TCSG 84 Sahil Güvenlik Hücumbotu ile denize çelenk bıraktılar. Törene katılanlar, hücumbotu yakından görmek ve ziyaret etmek için sıraya girdi.

Edremitte Tarihi Anma 2

“Şehitlerimiz anısına denize çelenk bıraktık”

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş yaptığı konuşmada ” Denizlerimizdeki hakimiyetimizin garantisi olan Kabotaj Kanunu’nun kabulünün 98’inci yılını ilçe protokolümüz ve komşularımızla birlikte Akçay’da düzenlenen programla kutlayıp şehitlerimiz anısına denize çelenk bıraktık. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı uğruna canlarını ortaya koymuş tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Edremitte Tarihi Anma 3

Haber: Bülten

Bandırma Deniz Şehitlerine Çelenk Bıraktı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu