Balıkesir Merhaba Gazetesi

“ELEKTRİK TARİFELERİNDE İNDİRİMİN TAM ZAMANI”

“ELEKTRİK TARİFELERİNDE İNDİRİMİN TAM ZAMANI”
12 Eylül 2020 - 11:13

“ELEKTRİK TARİFELERİNDE İNDİRİMİN TAM ZAMANI”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın:  “Elektrik tarifelerinde indirimin tam zamanı ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, sanayicinin, esnafın, çiftçinin ve vatandaşın konutlarında kullandığı elektriğin fiyatlarında önemli bir indirim beklediğini söyledi. “Sanayicinin, çiftçinin ve esnafın en önemli maliyet kalemi elektrikte sanayicisi, çiftçisi indirim bekliyor. Zor zamandan geçen Türkiye için elektrikte indirim yapılmasının tam zamanıdır” dedi.

 

SANAYİCİ, ÇİFTÇİ, ESNAF ELEKTRİKTE İNDİRİM BEKLİYOR ”

 

CHP Enerji ve Alt Yapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, tarımda, sanayide ve ekonomide sürdürülebilirlik bakımından elektrik fiyatlarında en kısa zamanda indirime gidilmesi gerektiğini bildirdi. Sanayiciye, esnafa ve çiftçiye enerji ihtiyacını karşılayabilmesi için özellikle girdi maliyetlerini düşürmeye yönelik destek ve teşviklerin artırılarak verilmesi gerektiğini vurgulayan Ahmet Akın, “Salgın sürecinde tüm sektörler olumsuz etkilendi. Sanayicimizden esnafımıza, çiftçimizden evdeki elektrik düğmesine çekinerek basan vatandaşımıza herkes elektrik indirim beklentisi içinde. Ay sonunda EPDK tarafından 2020 yılı 4. Çeyrek Elektrik Tarifesi açıklanacak. Tarifelerde yapılacak indirim sanayicinin, çiftçinin, esnafın elini güçlendirecek. Nefes aldıracak!” diye konuştu.

 

 “TRT PAYI KALKSIN, KDV YÜZDE 1 OLSUN”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrik fiyatlarında indirime gidilebilecek çözüm önerilerini dile getirirken TBMM’ye verdikleri kanun teklifinin 1 Ekim’de açıldığında ele alınarak kanunlaşması durumunda sanayicinin, çiftçinin ve esnafın maliyetlerinde önemli düşüşler yaşanacağını, vatandaşın da bütçesindeki gediklerin kapanmasında önemli rol oynayacağını ifade etti. Ahmet Akın, “Yüzde 2 TRT payı kalksın, KDV yüzde 1’e düşsün bu düşüşler elektrik faturasında sanayiciye yüzde 34, esnafa, çiftçiye, vatandaşa yüzde 15 yansır” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.