EğitimGündemTürkiye Gündemi

Erdoğan, Torununun Mezuniyet Törenine Katıldı

NUN Okulları'nda 2023-2024 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen törende 69 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.

Erdoğan, Torununun Mezuniyet Törenine Katıldı

NUN Okulları’nda 2023-2024 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen törende 69 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.

Prestijli Üniversitelerden Kabul

NUN Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan ve kurucusu Berat Albayrak, Yönetim Kurulu Başkanı Esra Albayrak olan NUN Okulları, 2023-2024 eğitim öğretim dönemini başarıyla tamamladı. Okul, kuruluşundan bu yana yurt içi ve yurt dışındaki prestijli üniversitelere kabul alan mezunlarına bu yıl 69 yeni öğrenci ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan Törende

Okulun mezuniyet törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan da katıldı. Törene ayrıca Prof. Dr. Hayrettin Karaman ve Sadık Albayrak da onur konuğu olarak katılım sağladı. Mezunlar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın torunu Ahmet Akif’in de bulunması törende duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Erdogan Torununun Mezuniyet Torenine Katildi 1

Erdoğan’dan Öğrencilere Nasihat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında milli ve manevi değerlere bağlı, iyi insan yetiştirme amacıyla kurulan NUN Okulları’nın büyümesine yakından şahitlik ettiğini belirtti. Erdoğan, öğrencilere yönelik şu sözleri sarf etti: “Bir duruşu olmalı insanın, bir bakışı, bir anlayışı, bir davası olmalı. Çünkü insana yaşadığını hissettiren aldığı nefes ve atan kalbi değildir. İnsana yaşadığını asıl hissettiren, kendisini aşkın bir davaya adaması ve o dava uğruna mücadele vermesidir.”

Onur Konuğu Prof. Dr. Hayrettin Karaman

Mezuniyet töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan, hocası Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ı gençlere seslenmek üzere takdim etti. Erdoğan, Karaman’ın fikirleriyle gençlerin yollarını aydınlattığını belirtti.

Torununa Diploma Veren Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından torunu Ahmet Akif’e diplomasını verdi. Mezun öğrencilerin alana girişinde Yücel Arzen, Necip Fazıl Kısakürek’in şiirlerinden bestelediği “Surda bir gedik açtık” ve “Sakarya Türküsü” adlı eserleri seslendirdi.

Erdogan Torununun Mezuniyet Torenine Katildi 2

Muhammed Halil’in Temsili Konuşması

On yıl önce iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve bu yıl Caltech’ten tam burslu kabul alan Muhammed Halil, mezunları temsilen bir konuşma yaptı. Halil, okul derece ödülünü zor durumda olan çocuklara ithaf etti ve arkadaşlarına dayanışma, üretkenlik ve ortak gayeyle daha iyi bir geleceğin mümkün olacağını söyledi.

Törenin Kapanışı ve Paylaşımlar

NUN Eğitim ve Kültür Vakfı Kurucusu Berat Albayrak ve Yönetim Kurulu Başkanı Esra Albayrak da tören sırasında konuşma yaptı. Tören, öğrencilere diplomalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. Erdoğan Dijital Medya hesabından yapılan paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, NUN Okullarının düzenlediği mezuniyet törenine katıldı.” notuyla törenden fotoğraflara yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz Ayındaki Diplomasi Trafiği

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu