Gündemİlçe Haberleri

Ergin: ‘Kadına Yönelik Şiddet İnsanlık Suçudur’

Ayvalık Belediye Başkanı ve CHP Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin, Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Ayvalık Şubesi ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya geldi.

Ergin: ‘Kadına Yönelik Şiddet İnsanlık Suçudur’

Mesut Ergin, toplantıda yaptığı konuşmada, kadınların toplumda güçlü olmasının önemine vurgu yaparak, “Toplumları güçlü kılan kadınlarımızın eşit ve güçlü olmasıdır” dedi. Ergin, ayrıca İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden uygulanması gerektiğini savunarak, kadına yönelik şiddete karşı mücadelede kadın çalışanlara her türlü desteği vereceğini belirtti.

Başkan Ergin, “Ülke kadınlarının İstanbul Sözleşmesi’ne acil ihtiyacı var ve hemen şimdi. Şu iyi bilinmeli ki, kadına yönelik şiddet bir insan hakkı sorunudur, insanlık suçudur. Ülkemizde yıllardır yaşanan bu ağır sorunu el ele kol kola kaldırmakla sorumluyuz. El birliğiyle de gerçekleştireceğiz. Kadına yönelik şiddeti hep birlikte durduracağız” ifadelerini kullandı.

Kadınların her alanda başarılı işlere imza attığını dile getiren Ergin, İstanbul Sözleşmesi’nin rafa kaldırılmasının kadınları hukuksal güvencelerinden mahrum bıraktığını ve kadına yönelik şiddeti umursamama anlamına geldiğini belirtti. Başkan Ergin, kadınların taleplerini destekleyerek, kadınların güçlenmesi için el birliğiyle çalışacaklarını vurguladı.

Ergin son olarak, “Artık hiçbir kadının hiçbir kız çocuğunun katledilmesini bir yana bırakın burunları bile kanamasın” diyerek, kadına yönelik şiddetin son bulması gerektiğini ifade etti.

 

 

Haber: Bülten

Genç Beyinler Türkiye’nin Geleceğini Şekillendiriyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu