İlçe HaberleriSiyaset

Gazeteci Uğur Dündar’ın Balıkesir İddiası

Gazeteci Uğur Dündar, katıldığı canlı yayında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir iddiayı gündeme getirdi. 

Gazeteci Uğur Dündar’ın Balıkesir İddiası

Gazeteci Ugur Dundarin Balikesir Iddiasi 2
Gazeteci Uğur Dündar’In Balıkesir İddiası

“15 milyar lirayı aşkın bir borç yükü tespit edilmiş”

Dündar Sözcü Televizyonu’nda canlı yayında yaptığı açıklamada, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’a yakın kaynaklarla görüştüğünü ve şu anda tespit edilen 15 milyar lirayı aşkın borç yükünün çok çarpıcı olduğunu belirtti. Dündar, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’a yakın kaynaklarla görüştüm. Dudağınız uçuklayacak belki ama Denizli çok gerilerde kalıyor. 15 milyar lirayı aşkın bir borç yükü tespit edilmiş şu anda. Yani borç rekortmeni AKP’li belediye Balıkesir belediyesi” dedi.

Gazeteci Ugur Dundarin Balikesir Iddiasi 1

“Halk öğrenmesin diye yapılıyor”

Gazeteci Dündar, kendisine yapılan saldırıları gülerek karşıladığını ve halkına hiçbir zaman yalan söylemediğini vurgulayarak, bu tür saldırıların asıl amacının halkın gerçekleri öğrenmesini engellemek olduğunu dile getirdi. Dündar, “Ben bunları gülerek karşılıyorum çünkü halkıma hiç yalan söylemedim. Zaman beni hiç tekzip etmedi. Onun için böyle bir olay yok diyorum, elimde kapı gibi bir adli tıp raporum var, bunlar iftiradan öteye gitmez. Ama bunun asıl nedeni biz bunları konuşmayalım diye yapılıyor bunlar. Halk öğrenmesin diye yapılıyor. Bunları karalayalım, itibarsızlaştıralım; bunların söylediklerine halk inanmasın diye yapıyorlar bunu” ifadelerini kullandı.

Ahmet Akın Açıklama Yapacak İddiası

CHP’li Balıkesir Büyükşehir Belediye yönetiminin borç detaylarını açıklayacağını belirten Dündar, “Ahmet Akın ve ekibi, yarın öbür gün bu 15 milyar liranın üzerindeki borç yükünün nereden kaynaklandığını, hangi israfın yapıldığını, hangi gereksiz yatırımın yapıldığını kalem kalem açıklayacaktır” şeklinde konuştu.

Haber: Bülten

Ahmet Akın İlçelere Özel Toplantılarına Başladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu