GündemSporTeknoloji

Geliştirilen ‘Tiki Taka’ Antrenman Cihazı Futbolcuların Pas Kabiliyetini Ölçüyor

Doç. Dr. Hacı Mehmet Güzey tarafından tasarlanan cihaz, futbolcularda hız, isabet ve reaksiyon becerilerini geliştiriyor.

Sivas’ta Geliştirilen ‘Tiki Taka’ Antrenman Cihazı Futbolcuların Pas Kabiliyetini Ölçüyor

Doç. Dr. Hacı Mehmet Güzey tarafından tasarlanan cihaz, futbolcularda hız, isabet ve reaksiyon becerilerini geliştiriyor.

Antrenman Cihazi Futbolcularin Pas Kabiliyetini Olcuyor 1

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Doç. Dr. Hacı Mehmet Güzey tarafından geliştirilen “Tiki Taka” adlı futbol antrenman cihazı, Barcelona’nın kısa pas oyun tarzından ilham alarak tasarlandı.

Antrenman Cihazi Futbolcularin Pas Kabiliyetini Olcuyor 2

Cihaz, devre kartları, titreşim sensörleri ve led ışıklı panellerden oluşan dairesel bir alanda futbolcuların hızlı ve doğru pas atma kabiliyetini ölçmeyi amaçlıyor. EMS Yapı Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun’un da deneyimlediği cihaz, futbolcularda reaksiyon süresi, çabuk düşünme ve teknik gelişim sağlama konularında önemli bir araç olarak öne çıkıyor.

Antrenman Cihazi Futbolcularin Pas Kabiliyetini Olcuyor 3

Proje, KOSGEB desteğiyle yaklaşık 5 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak hayata geçirildi. Güzey, cihazın gelecekteki versiyonlarının geliştirilmesi üzerine çalışacaklarını belirterek, Türk sporuna bu yenilikçi aracı kazandırdıkları için memnuniyetini dile getirdi.

Başkan Nedim Ömer’den Başkanlık Açıklaması

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu