Balıkesir Merhaba Gazetesi

Genç Sanat: 5. Afiş Tasarım Yarışması Sonuçlandı!

Genç Sanat: 5. Afiş Tasarım Yarışması Sonuçlandı!
10 Kasım 2022 - 15:28

Genç Sanat: 5. Afiş Tasarım Yarışması Sonuçlandı!

 

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bağımlılığa karşı, sanatın gücü konulu yarışmada 4 sanatçı Başarı Ödülüne, 4 sanatçı Mansiyon Ödülüne, 24 sanatçının eserleri de sergilemeye layık görüldüğüne ilişkin bir yazılı metin paylaştı.

 

Tema Bağımlılığa Karşı Sanatın Gücü

Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen “Bağımlılığa karşı, sanatın gücü” konulu Genç Sanat: 5. Afiş Tasarım Yarışması sonuçlandı. Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü buna ilişkin; Yarışmanın Başarı Ödülü’nü Cansu Polat, Özgür Hünel, Emirkan Emre Özca ve Salih Üner ile Mansiyon Ödülü’nü de Kenan Yiğit, Büşra Öğüt, Merve Sürücü ve Seçkin Takmaz aldığımı belirtti.

Yarışmanın Ödülü Toplam 80 Bin Lira

Genç tasarımcılar her türlü bağımlılığın olumsuz etkilerine dikkat çekerek sanatla iç içe yaşamanın önemini vurguladıkları yarışmada dereceye giren eser sahiplerine toplam 80 bin lira para ödülü verilecek. Başvurusu kabul edilen 116 afiş tasarımın seçici kurulca değerlendirildiği yarışmada Başarı Ödülü’ne layık görülen 4 sanatçı ayrı ayrı 9 bin lira, Mansiyon Ödülü verilecek 4 sanatçı ayrı ayrı 5 bin lira ve eserleri sergilemeye layık görülen 24 sanatçı da yine ayrı ayrı olarak 1000 lira para ödülü alacak.

Ödül Törenine İlişkin Bilgi İnternet Sitesinde

Kültür ve Turizm Bakanlığının çevrim içi olarak düzenlediği yarışmanın ödül töreni ve sergi tarihi ise daha sonra Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün internet adresinden duyuracak.

Sanatçılar

Seçici kurul tarafından eserleri sergilemeye layık görülen sanatçılar ise şu kişiler oldu; Gülberk Emine Aydın, İlbey Çakır, Havva Kara, Elif Coşkun, Nazlı Duru Nar, Eren Kâmil Erbek, Zehra Atalay, Kaan Kaya, Büşra Nur Tekiner, Ayşe Beyza Güngör, Jale Kara, Sena Emine Dilki, Vahide Begüm Küçük, Bensu Hilal Erol, Sinan Demir, Aleyna Çelik, Taha Bekir Murat, Büşra Kızılateş, Burcu Atmaca, Eda Damla Şeker, Rumeysa Gündoğu, Akif Acaray, İzel Selin Şenel ve Murat Evlense.

Yarışmanın Seçici Kurulu

Ödüle ve sergilenmeye layık görülen tasarımların değerlendirmesini yapan akademisyenlerden oluşan seçici kurulda ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden Prof. Dr. Ali Tomak, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nden Prof. Dr. Uğur Atan, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden Prof. Yusuf Keş, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden Doç. Dr. Zafer Lehimler ve Bakanlık temsilcisi olarak da Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Özkan yer aldı.

Haber: Muhammed Can Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.