Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gömeç İŞGEM’de İkinci Adım

Gömeç İŞGEM’de İkinci Adım
17 Şubat 2021 - 15:46

Gömeç İŞGEM’de İkinci Adım

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam ve proje katılımcıları İŞGEM projesinin ikinci adımı için toplantı yaptılar.

PROJEDE İKİNCİ ADIM İÇİN TOPLANTI

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam bölge genelindeki zeytinin değerlenebilmesi, üretim verimliliğini ve ticari tanınmışlığını arttırabilmek adına yaptığı çalışmalar kapsamında başlattığı İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesinde ikinci adımın atıldığını açıkladı. Himam konuyla ilgili olarak ”Bölgemizde zeytin çekirdekten yaprağa her bir parçası değerli bir elmas niteliğinde bunu işlemek ve tüketicilerin beğenisine sunmak bizim elimizde.” dedi.

PROJELENDİRME MÜDÜRÜ SUNUM YAPTI

Zeytin ve zeytincilik faaliyetleri üzerine geliştirilen İŞGEM projesi ile ilgili önceki ay Balıkesir KOSGEB İl Müdürlüğü’nde yapılan toplantı ardından Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam ikinci görüşme için Gömeç Belediyesi’nde toplantı düzenledi. Projelendirme Müdürü Ertan Güçlü toplantıda sunum yaptı. Toplantıya KOBİ Uzmanları Deniz Aydın, Kadir Dağdeviren ve Fatih Rüştü Keleş katıldı.

KOSGEB ZİYARETİ ÖNCESİ AÇIKLAMA YAPTI

Sunum ve toplantı sonunda konuya sıcak baktıklarını söyleyen KOBİ uzmanlarının desteğini arttırabilmek adına Mart ayında Ankara KOSGEB Genel Müdürlüğü’ne  İŞGEM ‘in  isim hakkını almaya gidecek olan Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam projeye yönelik şunları kaydetti:  ” Projemiz tahmin ettiğimiz düzeyde ilerliyor KOBİ uzmanlarının sıcak ve ılımlı tutumları projemize inancımızı daha da arttırdı.

İSİM HAKKI İŞLEMLERİ SONRASI ÇALIŞMAYA BAŞLANACAK

Mart ayında isim haklarını da aldıktan sonra genel çalışmalarına başlayacağımız İş Geliştirme Merkezimizle en başta dediğimiz gibi zeytinimizi çekirdeğinden yaprağına her alanında değerli olduğunu aslında işlendiğinde ne kadar değerli bir cevher e sahip olduğumuzu gözler önüne sermiş olacağız. Bu konuda her anlamda birlikte hareket ettiğimiz Projelendirme Müdürüm Ertaç Güçlü ile birlikte hep daha iyiye anlayışı ile üreticimizden tüketicimize giden yolda en iyisine ulaşmak için zeytincilerimizi desteklemeyi hedefliyoruz. ”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.