Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gönen’de Uzaktan Eğitime Yakın Destek

Gönen’de Uzaktan Eğitime Yakın Destek
16 Aralık 2020 - 11:02

Gönen’de Uzaktan Eğitime Yakın Destek

 

Gönen’de Uzaktan Eğitime Yakın Destek. Gönen Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştiriyor.

KAMPANYA KAPSAMINDA TABLETLER DAĞITILDI

Kovid-19 sürecinde okullarda uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle sınırlı imkanlara sahip öğrencilerin eğitim süreçlerine katkı sunmak amacıyla Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın talimatı ile hayata geçirilen ‘“Uzaktan eğitime, yakın destek” kampanyası çerçevesinde özel ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı başladı.

“EĞİTİME HER ALANDA DESTEK”

Tablet dağıtımında açıklamada bulunan Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz ise “Eğitime desteğimiz devam ediyor, okul arazilerinin teminden, okul yapımına, bakım, onarımına ve temizliklerine kadar destek olmaya çalışıyoruz. Bugün EBA TV’ye erişemeyen, interneti, tableti olmayan öğrencilerimiz kalmasın diye bir çalışma başlattık” dedi.

200 TABLET ULAŞTIRILDI

Tablet ile birlikte dünyaca ünlü hikayeci yazar Ömer Seyfettin hikayelerinden oluşan kitap seti, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından belirlenen ailelerin çocuklarına ulaştırılıyor. Ailelerin ekonomik durumu ve öğrenci sayısı gibi kriterler göz önünde bulundurularak kapı kapı teslim ediliyor. Gönen Belediyesi tarafından şuana kadar belirlenen kriterler doğrultusunda 200 öğrenci tablet sahibi oldu.Tabletlerine kavuşan öğrenciler, mutlu olduklarını dile getirerek, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’a teşekkür ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.