Balıkesir Merhaba Gazetesi

Her Şey Gençlerimiz İçin

14 Mart 2022 - 15:47

Her Şey Gençlerimiz İçin

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 14 Mart Dünya Pİ Günü nedeniyle  Necatibey Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Bölümü ve Matematik Topluluğu’nun düzenlediği çalıştaya katıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Kent Konseyi’nin de paydaşı olduğu “14 Mart Dünya Pİ Günü” etkinliklerine katıldılar. Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Necatibey Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Bölümü ve Matematik Topluluğu "II.BAÜN Matematik Topluluğu Çalıştayı" ve "Pİ Günü Etkinliği’nde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve MEF Üniversitesi Matematik Bölümü Prof Dr Ayşe Soysal öğrencilere hitap ettiler. Program ; BAÜN NEF Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hülya Gür ve BAÜN Matematik Bölümü Prof. Dr. Ali Güven’in konuşmaları ile sürdü.

 

“HER ŞEY GENÇLERİMİZ İÇİN”

 

Balıkesir’in hızlı bir şekilde kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarına doğru yöneldiğini açıklayan Başkan Yılmaz, “Biz ilçe belediye başkanlarımızla beraber şehri hareketlendirmek için bir çok imkanlar sunuyoruz. Ben Balıkesir Üniversitemize çok teşekkür ediyorum, ne zaman bir etkinlik yapılacak olsa öğrencileriyle akademisyenleriyle işin tam içinde oluyorlar.  Balıkesir gittikçe artık hareketleniyor bugün Matematik Topluluğumuzun yapmış olduğu organizasyonda bir birinden güzel sunumları inceledik. Bugün bu tür işleri yapan ülkelerin nasıl güçlü olduklarını yapmayanların da güçsüz olduğunu görüyoruz. Yapılan tüm çalışmalar gençlerimiz için” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/merhaba/public_html/wp-includes/functions.php on line 5495

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.