Balıkesir Merhaba Gazetesi

İktidarı ‘Vatandaş Zor Durumda Yapmayın’ Diye Uyarmıştık

İktidarı ‘Vatandaş Zor Durumda Yapmayın’ Diye Uyarmıştık
01 Temmuz 2021 - 15:30

İktidarı ‘Vatandaş Zor Durumda Yapmayın’ Diye Uyarmıştık

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, vatandaşın elektrik ve doğalgaz faturalarında Çarşamba gecesi yapılan zamları eleştirdi. Ahmet Akın, “AK Parti İktidarı enerjide kara çarşambayı yaşattı. İktidarın müjdesi yağdı. Artık yeter! Vatandaşa vereceğiniz tek ve net bir müjde var: Seçim sandığını halkın huzuruna çıkarmak!” dedi.

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrikte yüzde 15 konut doğalgazında yüzde 12 ve sanayi doğalgazında yüzde 20 oranında yapılan zamları AK Parti iktidarının iflası olarak değerlendirdi. “Daha iki gün öncesinde uyardık: ‘Zam yapmayın. Vatandaş zor durumda tek bir kuruş zammı bile kaldıracak güçleri kalmadı’ dedik.” Diyen Ahmet Akın ayrıca şöyle devam etti:

“Türkiye’de bugün salgın kısıtlamaları kalkarken; vatandaşın en temel ihtiyacı olan enerjiye fahiş oranda zamlar yapıldı. Yılbaşından bu yana elektrik faturası yüzde 22, doğalgaz faturası ise yüzde 18 oranında arttı.  AK Parti iktidarı 1 Ocak 2021 tarihinden bu yana enerji faturalarına tam 11 kez zam yapmayı tercih etti.  Doğalgaza 7 kez! Elektriğe 2 kez! Akaryakıta da 2 kez zam yapıldı.  Fahiş oranda yapılan son enerji zamları tam da işten çıkarma yasağının son bulduğu gün hayata geçirildi. İktidar vatandaşımıza söke söke zam yaparken; vatandaşın borcu var mı, zor durumda mı, ayrıca hiç umursamıyor.

EMEKLİNİN, MEMURUN ZAMMI CEBİNE GİRMEDEN FAZLASIYLA ALDILAR

İktidar pandemide yalnız bıraktığı ve bu nedenle yoksullaşan vatandaşımıza destek vermek yerine, zamlarla daha da yoksullaştırmayı tercih ediyor. Memurumuz ve emeklimizin maaşlarına gelecek zam henüz ceplere girmeden bu zamlarla eridi gitti. Sanayicimiz, çiftçimiz de bu fahiş orandaki ayrıca enerji zamlarıyla üretim yapamaz duruma geldi. Üstelik bu enerji zamları bütün sektörlerde bir domino etkisi yaratacak. İğneden ipliğe her şeye yeni zamlar gelecek.  Karadeniz’de doğalgaz müjdesi verdiler. ‘Temmuz’da ekonomimiz atağa kalkıyor. Uçacağız’ dediler. Vatandaşı hayallerle kandırdılar; algı yaratarak vatandaşın gözünü boyadılar.  İktidarın tek gerçeği ise zam yapmak oldu.  Artık vatandaş gerçekleri görüyor. Her şeyin farkında.  İktidar ne kadar kaçarca kaçsın gelecek ilk seçimde vatandaş zam yağmuruna karşı yanıtını verecek.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.