Eğitimİlçe Haberleri

Kadın Zeytin Üreticileri Artık Sertifikalı

Ayvalıklı Kadın Çiftçilere Komili Zeytin ve Zeytinyağı Enstitüsü'nün Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası katkılarıyla düzenlediği eğitimler, sektördeki kadın çiftçiler için önemli bir destek oluşturuyor.

Kadın Zeytin Üreticileri Artık Sertifikalı

Kadin Zeytin Ureticileri Artik Sertifikali 1
Kadın Zeytin Üreticileri Artık Sertifikalı

Modern Tarım Teknikleriyle Verim Artışı Sağlanıyor

Ayvalık Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerde, kadın çiftçilere modern tarım teknikleri ve iklim dostu tarım yöntemleri anlatıldı.

Sektörde Sürdürülebilir Üretim İçin Önemli Adımlar

Komili Pazarlama ve Ticari Pazarlama alanları sorumlusu Pınar Okay, projelerinin “Kuşaklar Boyu Yaşasın” çatısı altında kadın zeytin çiftçilerinin yetiştirilmesine odaklandığını belirterek, verimliliği artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Eğitimlerin Kaliteye Katkısı

Komili Zeytinyağı Operasyon Müdürü Mehmet Cavlı, eğitimlerin üretilen zeytinyağının kalitesini artırmada büyük rol oynadığını vurgulayarak, katılımcıların doğru bilmedikleri yanlışları öğrenerek üretim süreçlerini iyileştirdiklerini ifade etti.

Kadin Zeytin Ureticileri Artik Sertifikali 2
Kadın Zeytin Üreticileri Artık Sertifikalı

Gelecek Eğitimler ve Proje Süreci

Projenin Koordinatörü Bülent Önder, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın desteğiyle devam eden projenin sonbahar döneminde yeni eğitimler planladıklarını ve sektördeki kadın zeytincilere desteklerinin süreceğini açıkladı.

Eğitimlerin Etkisi Değerlendirilecek

Önder, geçen yıl eğitim alan kadın çiftçilerin gelişimini analiz edeceklerini ve sonuçları bir rapor halinde kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.

Başarılı Kadın Çiftçilere Sertifikalar Verildi

Sertifika töreninde Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Ali Uçar, sektörün gelişimine katkı sağlayacak her türlü çalışmayı desteklediklerini ve bu yöndeki çabaların süreceğini vurguladı.

Kadin Zeytin Ureticileri Artik Sertifikali 3
Kadın Zeytin Üreticileri Artık Sertifikalı

Haber: İHA

Uluslararası Zeytin Üretiminde BAÜN Öncülük Ediyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu