Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kardeş Sesler Söyleşileri Cunda’da

Kardeş Sesler Söyleşileri Cunda’da
09 Mayıs 2022 - 14:38

Kardeş Sesler Söyleşileri Cunda’da

 

Ayvalık Belediyesi ile Ege Barış ve İletişim Derneği’nin ortaklığında, “Kardeş Sesler Söyleşileri” etkinliği Cunda (Alibey) Adası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayvalık Cunda (Alibey) Adası Kültür Merkezi sezonun ilk etkinliğine ev sahipliği yapacak.

 

Hıdırellez Coşkusu Sene de Deva Edecek

Covid-19 pandemisi nedeniyle iki yıldır kesintiye uğrayan, kültür, sanat, halk oyunları,  söyleşiler, tiyatro gösterileri ve Küçükköy Teferiç Şenlikleri gibi kente renk katan etkinlikler ardı ardına sanatseverler ile buluşmaya başladı. Ayvalık Belediyesi’nin haberine göre ; Balıkesir Büyükşehir ve Ayvalık Belediyesi ile Ayvalık Lozan Mübadilleri Derneği’nce ortaklaşa düzenlenen etkinliğin ikinci gününde Çamlık Kır Bahçesi’nde gerçekleştirilen şenliğe katılan yüzlerce vatandaş coşkuyu paylaştı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, pandemi nedeniyle yapılamayan hıdırellez coşkusunu gelecek yıllarda da yaşama geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

13 MAYIS’TA SÖYLEŞİ

“Çarpıcı Bir Deneyim: Barış İçin Kadın Girişimi” başlıklı söyleşinin ardından Ayvalık Rebetiko Topluluğu; Yunan ve Türk ezgilerinden örneklerin sunulacağı bir konser gerçekleştirilecek. Ayvalık Belediyesi ile Ege Barış ve İletişim Derneği’nin ortaklığında, “Kardeş Sesler Söyleşileri” etkinliği Cunda (Alibey) Adası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 13 Mayıs günü saat 17.00’de başlayacak olan söyleşiye; Gazeteci, Yazar, Barış İçin Kadın Girişimi (Winpeace) Kurucu Üyesi Zeynep Oral ile Yunanistan’ın başkenti Atina’dan Barış, İnsan Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Aktivisti, Barış İçin, Kadın Girişimi (Winpeace) Kurucu Üyesi Fotini Sianou konuşmacı olarak katılacak.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.