Gündemİlçe Haberleri

Karesi Meclisinde Başkan Akbıyık’a Tepki: ‘Çarpık İfadeleri Bırak! Doğru Neyse Açıkla!’

Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık sosyal medyadan yaptığı üstü kapalı açıklamalarla tepki çekti. Borç yapmışlar! Diyerek Balıkesir’de geçmiş dönem belediyeciliğini ve Balıkesir basınını da içine katarak söylediği sözlere açıklık getirmesi istendi.

Karesi Meclisinde Başkan Akbıyık’a Tepki: ‘Çarpık İfadeleri Bırak! Doğru Neyse Açıkla!’

Karesi Meclisinde Baskan Akbiyika Tepki Carpik Ifadeleri Birak Dogru Neyse Acikla 1
Karesi Meclisinde Başkan Akbıyık’a Tepki: ‘Çarpık İfadeleri Bırak! Doğru Neyse Açıkla!’

“Boş Konuşmaya Karnımız Tok”

Herkesi zan altında bırakan ifadeler halk tarafından da  çarpık olarak yorumlandı. İsa Görüşçü ben partili değilim Karelisiyim boş konuşmaya karnımız tok. Hizmet yapsın ona oyu borç açıklasın çalışmasın diye vermedik. İşyerim var ama bunlara belli olmaz ertesi gün söylediklerime kızar zabıta yollar bunlar özgür basın narası atıp basını bile zan altına sokan esnafa ne yapmaz? Dedi.

“Akbıyık Çamur At İzi Kalsın Mantığında”

Mesut Akbıyık’ın borç var diyerek yaptığı söylemlerine karşılık Karesi AK Parti Meclis üyeleride tepki gösterdi. O halde  467.465.117 TL’lik iddia etmiş olduğunuz belediyeye ait borcun ayrıntılı şekilde Karesi Belediye Meclisine, Ak Parti Grubumuza ve Kamu oyuna açıklayın dedi.

Karesi Belediyesinin Nakit Para ve Mal Varlığını Açıkla

Meclis üyeleri, Akbıyık’tan  31.03.2024 tarihinde Karesi Belediyesinin kasasında bulunan nakit para ve mal varlığının Karesi Belediye Meclisine, Ak Parti Grubuna ve Kamu oyuna açıklanmasını istedi. Ayrıca, Basın emekçilerine yönelik yapılan açıklamaya istinaden; 31.03.2024 tarihine kadar olan kısmın ayrıntılı şekilde ( isim ve miktar) Karesi Belediye Meclisine, Ak Parti Grubumuza ve Kamu oyuna açıklanmasını bekliyoruz” denildi.

Mesnetsiz Açıklamalara 1 Ay İçinde Yanıt Bekliyoruz

Meclis üyeleri ayrıca “Yerel seçimler sonrası gerek yazılı gerekse sosyal medya aracılığı ile hiçbir delil, kanıt ve belgeye dayanmayan tamamen ‘Çamur at izi kalsın’ mantığıyla kişi, kurum ve şahısları zan altına bırakan açıklamalar nedeniyle 02/05/2024 tarihinde yapılan  Karesi Belediye Meclis toplantısında bu mesnetsiz iddialara Ak Parti grubu olarak soru önergesi verdik. Bu verilen önergenin cevabını yasal süre içerisinde (1ay) Başkanlık makamı tarafından cevaplanmasını,  Ak Parti grubuna, Karesi Belediye Meclisi ve tüm Balıkesir Kamu oyu olarak bekliyoruz.” diyerek 1 ay içinde cevap beklediklerini ifade ettiler.

Siyasi Öç Alma Hırsı mı?

Meclis üyeleri tarafından yapılan açıklamada“Karesi Belediyesinin  İlk meclis toplantısında ‘Birlikte Yöneteceğiz’ söyleminin altının ne kadar da boş olduğunu ve bu söylemin  çok kısa zamanda anlaşıldığına değinen AK Parti grubu açıklamaları yerel yöneticilikte ilkgünlerin heyecanı olarak yorumladı.31 Mart seçimlerinden bu yana gerek sosyal medya paylaşımlarınız da gerekse medya ya servis ettiğiniz videolar ile bir önceki yönetimi zan altında bırakacak hiçbir delil ve kanıta bağlı olmadan çeşitli açıklamalarda bulundunuz. Bununla birlikte yıllardır belediyeye hizmet etmiş konusunda tecrübeli ve liyakat sahibi bir çok personelin sırf siyasi öç alma hırsıyla görev yerlerini değiştirmek suretiyle örtülü bir mobbing uygulamaktan geri kalmadınız.”denildi.

Borç Var Hizmet Yapamayacağım Demek mi?

“Ayrıca geçmiş dönem belediye borçlarını liste halinde medya ya servis ettiniz. Bir belediyenin borcunun olması ya da borçlu bir belediye teslim alındığının bu şekilde açıklanması görev süreniz boyunca mağdur edebiyatının ardına saklanarak ilçemizi hizmetten yoksun bırakacağınız düşüncesini akıllara getirmektedir.Tüm bunların yanı sıra işini hakkıyla yapan gecesini gündüzüne katan basın emekçilerini tüm Balıkesir Kamuoyunda zan altında bırakarak sebepsiz ve gereksiz bir şekilde gündem yaratmaya çalıştınız. Tüm bunların hepsini sizin siyasi hırsınıza bağladığımızı ileriki dönemlerde yapacağınız açıklamaların muhteviyatında belediyenin borcuna karşılık malvarlığının ve kasadaki nakit paranın da paylaşılmasını, medya ya aktarıldığını iddia ettiğiniz miktarların hemen hemen hepsinin Basın İlan Kurumuna ödenen aylık sabit paraların olduğunu,  hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağız vaadinizinde  tamamen seçmeni yanıltmaya yönelik bir söylem olduğunu kamu oyuna açıklarsanız çok daha isabetli olacağı kanaatindeyiz” denildi.

1 Mayıs’ta Kaç İşçinin NACA Kodu Değişti

Karesi Belediyesinde çalışanlar arasında ’’1 Mayıs işçi bayramı ‘’arifesinde  kaç personelin ‘’ NACA Kodlarında’’ değişiklik yapılarak, birim ve özlük haklarında değişiklik yapıldığını da soran meclis üyeler Karesi Belediye Meclisine, Ak Parti Grubuna ve  Kamu oyuna açıklama beklediklerini belirttiler.

Haber: Bülten

Başkan Akbıyık Karesi Belediyesi’nin Borcunu Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu