Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kepsutlu Öğrenciler KPSS’ye Hazırlanıyor

Kepsutlu Öğrenciler KPSS’ye Hazırlanıyor
16 Eylül 2022 - 15:34

Kepsutlu Öğrenciler KPSS’ye Hazırlanıyor

 

Balıkesir’in Kepsut İlçesinde, Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezinde gençler 18 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan KPSS sınavına hazırlandılar.

 

 

Kepsut İlçesindeki öğrenciler KPSS sınavı öncesinde çalışma yaptılar. Kepsut Beledşye Başkanı İsmail Cankul ‘’ KPSS’ye girecek öğrencilere başarılar dilerim’’ dedi.

GENEL KÜLTÜR-GENEL YETENEK/EĞİTİM BİLİMLERİ SINAVLARI BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ SAATLERİ…

KPSS lisans sınavının ilk oturumu olan Genel Kültür-Genel Yetenek sınavı 18 Eylül Pazar günü saat 10:15’te başlayacak. 10:00’dan sonra sınav bina ve salonlarına adaylar alınmayacak. KPSS lisans sınavının ilk oturumu 130 dakika yani 2 saat 10 dakika sürecek. Genel Kültür-Genel Yetenek sınavının 12:25’te sona erecek. İkinci oturum olan Eğitim Bilimleri sınavı saat 14:45’te başlayacak. 14:30’dan sonra sınav bina ve salonlarına kimse alınmayacak.

ÖĞRENCİLER İÇİN 81 İLDE EKİP ARAÇLARI HAZIR BEKLİYOR OLACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girecek olanların mağduriyet yaşamamaları için 6 bin 725 ekip aracı ile 1949 motosikletli polis ekibinin hazır olduğunu söyledi. Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, KPSS’ye katılacak adayların mağduriyet yaşamamaları için nüfus müdürlüklerinin ve emniyet birimlerinin tüm hazırlıklarını tamamladığını belirtti.

‘’SINAVA GİRECEK ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİM’’

Bakan Soylu, paylaşımında şunları kaydetti: “Adaylarımızın sınav yerlerine erken gitmeleri önemli. Olası bir aksilikte 6 bin 725 ekip aracı, 1949 motosikletli polis ekipleri yardım için hazır. Nüfus müdürlüklerimiz, 18 Eylül Pazar günü 07.00-15.00 saatleri arasında açık bulunacak. Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileklerimizle.”

Haber: Nursima Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.