SağlıkGündem

Köpek Saldırısına Uğramıştı! Deri Nakli Yapıldı

Ankara'da, sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan ilkokul öğrencisi Tunahan Yılmaz'a, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 12 saat süren bir operasyonla deri nakli yapıldı.

Köpek Saldırısına Uğramıştı! Deri Nakli Yapıldı

Kopek Saldirisina Ugramisti Deri Nakli Yapildi

3 Aydır Bir Dizi Ameliyata Girdi

Geçtiğimiz Aralık ayında evinden okula giderken saldırıya uğrayan Tunahan, ağır yaralanmıştı. Tunahan, olayın ardından Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde tedavi altına alındı ve yaklaşık üç ay süren bir dizi ameliyat geçirdi. Mart ayında taburcu olan Tunahan, fonksiyonlarını geri kazanabilmesi için fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecine devam ediyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde sağlık durumu yeniden kötüleşince, büyük bir operasyonla deri nakli yapıldı.

“Dışarıya çıkmak istemiyor, sürekli başında şapka ile dolaşıyor”

Tunahan’ın babası Halil Yılmaz, hastane çalışanlarına ve doktorlara teşekkürlerini ileterek, “Oğlum çok zor günler geçirdi, ancak şimdi sağlık durumu iyiye gidiyor. Onun bu süreçteki güçlü duruşu bizim için çok önemli” dedi.

Aile, saldırının ardından Tunahan’ın psikolojik olarak da ciddi travma yaşadığını belirtti. Baba Yılmaz, “Oğlum artık dışarıya çıkmak istemiyor, sürekli başında şapka ile dolaşıyor. Onun bu şekilde olmasını görmek çok üzücü. Umuyoruz ki, devletimiz başıboş köpek sorununu çözer ve başka çocuklar da benzer olaylarla karşılaşmaz” şeklinde konuştu.

Haber: AA

Başıboş köpek dehşet saçtı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu