Balıkesir Merhaba Gazetesi

MATEMATİK ARTIK KORKULU RÜYA OLMAYACAK

MATEMATİK ARTIK KORKULU RÜYA OLMAYACAK
17 Ağustos 2020 - 14:15

Burhaniye’de eğitimciler TÜBİTAK-4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Matematik eğitimini eğlenceli ve kolay bir hale getirebilmek adına toplandılar.

Burhaniye Bilim Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Dr. Satı Ceylan tarafından TÜBİTAK-4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında hazırlanan “TÜBİTAK-4005 Dijital Oyunlaştırma Çözümleri ve Oyunlaştırma Yoluyla Matematik Kavramları Odaklı Eğitici Eğitimi Projesi” Burhaniye Öğretmenevi’ nde gerçekleştirildi.
Bi çok ilden katılım sağlayan eğitimcilerin, dijital dünyaya ayak uyduran eğlenceli bir eğitim oluşturabilme becerileri arttırılmaya çalışıldı
18’i Balıkesir’de 11’i diğer illerde görev yapmakta olan toplam 29 öğretmen ve 24 kişilik akademisyen grubunun katılımıyla Burhaniye Öğretmenevinde gerçekleştirilen projede; temel eğitimde matematik öğretiminin öneminden hareketle, sınıf öğretmenlerinin dijital dünyaya ayak uyduran eğlenceli ve kavramsal bir eğitim ortamı oluşturabilme becerilerini arttırmak amaçlandı.

 

Projenin Amacı Matematiği Oyunlaştırarak Sevdirmek

 

Matematik kavramları odağında, öğretmenlere, öğrencilerinde ilgi ve merak uyandırmak, olumlu tutum geliştirmek, öğrencilerinin motivasyonlarını artırmak ve öğrenmelerini sağlamak için gerekli bilgi ve beceriler, oyunlaştırma yoluyla kazandırılmaya çalışıldı.
Proje yürütücüsü Burhaniye Bilim Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Dr. Satı Ceylan’a teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız; “Öğrencilerimizin korkulu rüyası olan matematiği oyunlaştırma yoluyla anlatma ve sevdirmenin amaçlandığı böyle bir projeye ev sahipliği yapmak bizler için mutluluk vesilesi. İnşallah bu tür proje ve etkinlikler sonrasında matematik eğitiminde temel eğitimden yükseköğretime kadar ülke olarak çok daha iyi bir noktaya erişmiş oluruz.
Pandemi sürecine rağmen ‘Ben de varım!’ diyerek bu anlamlı projeye katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize, değerli akademisyenlerimize, projenin hayat bulmasında katkısı büyük olan kıymetli öğretmenimiz Dr. Satı Ceylan’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Burhaniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Bora Zihni, proje ekibi ve öğretmenlerin katılımlarıyla Burhaniye Öğretmenevinde gerçekleştirilen projenin kapanış töreninde katılımcı öğretmenlere sertifikaları verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.