GündemSiyaset

Mesut Eray”Kadınlar için atölyeler oluşturacağız”

AK Parti Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, kadınların üretime katkı sağlamaları için atölyeler kuracaklarını bildirdi

Mesut Eray”Kadınlar için atölyeler oluşturacağız”

AK Parti Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, kadınların üretime katkı sağlamaları için atölyeler kuracaklarını bildirdi

AK Parti Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, kadınların ekonomiye katkı sağlamaları ve istihdam alanlarını genişletmeleri amacıyla atölyeler kuracaklarını duyurdu. Eray, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü döneminde başlattıkları Neşe Fabrikası Çocuk Gündüz Bakımevi’ni ziyaret ederek, annelerin çalışırken çocuklarına güvenli bir ortam sağladıkları için teşekkür etti.

Mesut Eray Kadinlar Icin Atolyeler Olusturacagiz 2

Ardından yaptığı açıklamada, kadınların istihdama katılımının önemine vurgu yaparak, Altıeylül Belediyesi’nde başkan yardımcılığı döneminde kadınların iş hayatına hazırlanması için çeşitli kurslar düzenlediklerini ve kendi atölyelerini kurarak üretime katkıda bulunmalarını teşvik ettiklerini belirtti. Bu kapsamda, kadınların el becerilerini geliştirebilecekleri atölyelerin kurulması için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Mesut Eray Kadinlar Icin Atolyeler Olusturacagiz 1

Eray, Altıeylül Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kadınların ekonomik özgürlüklerini desteklemeye devam edeceklerini ve bu doğrultuda kadınların iş hayatına katılımlarını artırmak için çaba göstereceklerini söyledi. Ayrıca, kadınlar için kreşlerin yanı sıra çocuk bakımı hizmetlerinin de genişletilerek, annelerin iş hayatına daha rahat katılımlarını sağlayacaklarını belirtti.

Özhaseki’den Balıkesir’e Büyük Yatırımlar ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Müjdesi

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu