Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milletvekili Subaşı’dan “ABD’li Senatörlerin Mektubu” Açıklaması

Milletvekili Subaşı’dan “ABD’li Senatörlerin Mektubu” Açıklaması
15 Şubat 2021 - 16:09

Milletvekili Subaşı’dan “ABD’li Senatörlerin Mektubu” Açıklaması

AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Yavuz ABD senatörlerinin ABD Başkanı Joe Biden’a Türkiye ile ilgili içeriklerin bulunduğu bir mektup gönderdiklerini iddia ederek konuyla ilgili bir değerlendirmede bulundu.

BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİNİ İLETTİ

AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Balıkesirli Jandarma Uzman Çavuş Ümit Gıcır için başsağlığı dileklerini ilettiği bir açıklamada bulundu. Subaşı mesajında, “  Milletçe hüzünlüyüz. Irak’ın Kuzeyinde, GARA Bölgesinde, PKK terör örgütü 13 vatandaşımızı şehit etti. Hain terör örgütü PKK’yı şiddetle kınıyorum.13 şehidimizin hepsi de Milletimizin evladı. Şehitlerimizden ÜMİT GICIR, Balıkesir Altıeylül ilçemizden bir evladımız. Acımız büyük. Şehitlerimize Yüce Rabbimden Rahmet diliyorum. Milletimize ve Ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum.

 “KINAMAYANLARI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM“

Ülkemin insanları katlediliyor, yarım ağızla, suya sabuna dokunmadan yapılan kınama, kınama olamaz. Amasız, fakatsız, lakinsiz “Kahrolsun PKK” diyemeyen, siyasetçi, sanatçı, aydın, her kim olursa olsun kimlerce yapıldığı belli olan hain terörü “Kahrolsun PKK” diye kınayamayan Muhalefeti; AK Parti Milletvekili olarak ben kınıyorum, Allah’a havale ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

MEKTUP İDDİASI

AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı başsağlığı açıklamasının ardından bir basın toplantısı düzenleyerek ABD senatörlerinin ABD Başkanı Joe Biden’a Türkiye ile ilgili içeriklerin bulunduğu bir mektup gönderdiklerini iddia ederek şunlar kaydetti:

 “ÖNERİ VE TAVSİYE ” MEKTUBU

“Geçtiğimiz hafta ABD’de 54 Senatör ABD Başkanı Joe Biden’a mektup gönderiyor. Mektupta, senatörler ABD Başkanına Türkiye’ye karşı nasıl davranması için öneri ve tavsiyelerde bulunmuşlar. Yapılan öneri ve tavsiyelerde; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın otoriterleştiği, Muhalefetin ötekileştirildiği, Medyanın suskunluğu, Gazetecilerin hapiste olduğu, İnsan hakları ihlalleri, Siyasi tutukluların! serbest bırakılması, Suriye’de İşid’le savaşan (kim savaşıyorsa!) ABD destekli Kürtlere Türkiye’nin saldırması, S-400’lerin alınması, Azerbaycan’a Ermenilerle yapılan savaşta destek olunması, FETÖ alçağı, insanlıktan nasibini alamamış bir basketbolcuyu sözde insan hakları savunucusu olarak göstermeler gibi konular mektupta gündeme getirilmiş.

 “CİDDİYE DAHİ ALMIYORUM“

Konuyla ilgili bir basın açıklaması düzenleyen Subaşı açıklamasında   “Amacım Muhalefet partili Milletvekillerine bir hatırlatmada bulunmak ve çağrı yapmaktır ” diyerek şunlara yer verdi: “ Gazi Meclisimizde görev yapan Milletvekillerini Mektupta imzaları bulunan senatörler kadar cesur olmaya davet ediyorum. Mektupta tamamen algıya dayalı, gerçek dışı olan iddiaları yok sayıyor, ciddiye dahi almıyorum.

 “SÖZ SÖYLEMELERİNE MÜSAADE ETMEYİZ”

Birbirlerini açığa çıkaran, düşüncelerini ortaya seren bu mektuba karşı, Muhalefet Partili Milletvekillerini, Ülkemizin Onuruna sahip çıkmaya, bu senatörlere gerekli cevabi mektubu yazmaya davet ediyorum veya “Siyaseten Cumhurbaşkanına Muhalefet edebiliriz ama ülke menfaatleri söz konusu olunca başka ülkelerin kendini bilmez Milletvekili-Senatör veya Vatandaşlarının bizim Devletimizin Başkanına söz söylemelerine müsaade etmeyiz.” diyebilecek bir açıklama, duruş sergilemelerini bekliyoruz.

 “TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRECEK HAMLELER YAPIYOR”

Fransız Le Monde gazetesinin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için dediklerinin hatırlatması ile sözlerimi noktalamak istiyorum. “130 yıl önce Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne yapıyorsa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da onu yapıyor. Emperyalizme karşı mücadele ediyor. Tarihin akışını değiştirecek hamleler yapıyor.” Dün ebediyete uğurladığımız, Şahsımın da hem İlçe Başkanı olarak hem de Büyükşehir Meclis üyesi olarak kendisi ile çalışma imkânı bulduğum önceki dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Merhum Kadir Topbaş ağabeyime rabbimden rahmet ve mağfiret diliyorum. Ramazan ayının müjdecisi üç aylara girmiş bulunuyoruz. Üç aylarınızı tebrik ediyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.