Balıkesir Merhaba Gazetesi

Oto Yıkama Sektörü Pandemide Edinilen Hijyen Alışkanlarından Memnun

Oto Yıkama Sektörü Pandemide Edinilen Hijyen Alışkanlarından Memnun
Bedia Uçak( bediaucak@gazetemerhaba.com )
03 Temmuz 2021 - 8:34

Oto Yıkama Sektörü Pandemide Edinilen Hijyen Alışkanlarından Memnun

Hijyen alışkanlıkları oto yıkama sektörüne yaramış.Oto yıkama sektörü için dijital dönüşüm çanları çalıyor .Bu konuda genellikle işyerinde,evlerde,sokakta cadddede ve kullandığımız eşyalardaki temizlik titizliği araçlarada yansıdı diyebiliriz. Pandemide artan hijyen kaygıları, araç sahiplerinin oto yıkama hizmetlerine olan talebini artırmış. Konuyla ilgili Kademeli normalleşmede de bu alışkanlıkların sürdüğünü belirten ooAutos Genel Müdürü Serkan Akçaoğlu, “Koronavirüsün günlük hayatımıza kazandırdığı hijyen alışkanlıkları sayesinde %120’den fazla büyüdük. Gelecek dönemde artan taleplere en iyi şekilde yanıt vermenin yolu ise oto yıkamanın dijitalleşmesinden geçiyor. ooAutos dijital otomobil asistanı ile araç sahiplerine tek tıkla erişebilecekleri ve QR koduyla temassız ödeme yapabilecekleri yıkama, bakım, lastik, çekici, ekspertiz gibi pek çok araç hizmetine ulaşma imkanı sunuyoruz” diyor.

Farklı sektörlerdekipandemi nedeniyle yaşanan değişimlerin bir örneğide oto yıkama sektöründe olanlar.Bu haberdeki oto yıkama sektöründe yer alanoo Autos’ta bunlardan biri ve haberinde şöyle diyor;Pandemi sürecinde edinilen hijyen alışkanlıkları normalleşme döneminde de devam ediyor. Bulaş riski nedeniyle gün içerisinde temas ettiği yerleri sık sık dezenfekte etmeye başlayan pek çok insanın tedbiri elden bırakmadığı görülüyor. Bu durumun en çok etkilediği alanların başında oto yıkama sektörünün geldiğini söyleyen ooAutos Genel Müdürü Serkan Akçaoğlu, “Koronavirüsün günlük hayatımıza kazandırdığı hijyen alışkanlıkları sayesinde %120’den fazla büyüdük. Şu an pandeminin seyri hafiflemesine rağmen, önceki dönemlerdeki büyüme trendleri ve taleplerde herhangi bir düşüş söz konusu değil” dedi.

Oto yıkamada dijitalleşme kaçınılmaz

Salgın Türkiye’ye geldiği ilk günden bu yana oto yıkama taleplerinde büyük artış görüldüğünü kaydeden Serkan Akçaoğlu, “Bir buçuk senenin ardından vakaların azaldığı ve normalleşmeye geçildiği bu dönemlerde de edinilen alışkanlıkların azalmadığı görülüyor. Koronavirüsün Türkiye’de görülüğü 2020’nin Mart ayından itibaren oto yıkamaya taleplerin %85 arttığını gözlemlemiştik. Söz konusu ivme bu yıl da etkisini sürdürüyor. Kademeli normalleşmenin üçüncü etabında sokağa çıkma ve seyahat yasaklarının kalkması ve yaz aylarının da etkisiyle insanlar daha fazla dışarı çıkmaya başlayacak. Ayrıca kapalı olan işyerlerinin ve okulların açılmasını da göz önünde bulundurduğumuz bu dönemde araç kullanımının artacağını söyleyebiliriz. Taleplere en iyi şekilde yanıt vermenin yolu ise oto yıkamanın dijitalleşmesinden geçiyor” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.