Balıkesir Merhaba Gazetesi

Palandöken: “Yılbaşı Öncesi Sahte İçkiye Dikkat”

Palandöken: “Yılbaşı Öncesi Sahte İçkiye Dikkat”
17 Kasım 2022 - 13:28

Palandöken: “Yılbaşı Öncesi Sahte İçkiye Dikkat”

 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Yeni yıla sayılı günler kala sahte içki üretiminin ve buna bağlı ölümlerin arttığını söyledi.

 

‘’Sahte İçki Satıcılarına Göz Açtırılmamalı’’

Başkan Palandöken, “Yılbaşı yaklaşırken ülkemizin çeşitli yerlerinde sahte içkiden ölüm haberleri daha sık duyulmaya başladı. Özellikle yeni yıl öncesinde sahte içki üreticileri piyasaya daha çok çıkıyor. Yılbaşını evde geçirecek olanların sahte içkiye yönelmesinin her önüne gelenin etil alkole ulaşması engellenmeli. Bu yılbaşında adeta ölüm tacirliği yapan sahte içki satıcılarına göz açtırılmamalı” dedi.

“Talep Olduğu Ölüm Tacirliğine Devam Ediyorlar”

Başkan Bendevi Palandöken, “Vatandaşın sağlığını hiçe sayarak sahte içki üreten dolandırıcılar özellikle yılbaşı gibi özel günlerde daha çok meydana çıkıyor. Orijinal şişelere sahte alkol ve sahte etiket yapıştırarak ya da doğrudan pet şişelerde bu zehirleri satıyorlar. Devletimiz sık denetimlerle litrelerce kaçak alkol ele geçirse de talep olduğu sürece yine bir yolunu bulup üretiyorlar. Üstelik internet üzerinden birçok yerde etil alkolden sahte içki yapımının formülü yazılı ve görüntülü olarak anlatılıyor. Bu tür yayınlar için düzenleme yapılmalı” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ ŞİKAYET ETMEKTEN ÇEKİNMEMELİ”

Palandöken, “Devletimizin bu konuda çalışmaları ve denetimleri hızla sürerken vatandaşlarımız da kendi sağlıkları için bu yılbaşında bandrollü şekilde esnafımızdan alışveriş yapmalı. Ucuz diye merdiven altı üretim yapanlar tercih edilmemeli. Denetimler her ilde hızla devam etse de vatandaşlarımız da şikâyetlerini bildirmekten çekinmemeli. Çok büyük vergi kayıplarına neden olan bu sahte alkol üreticilerine hiçbir şekilde geçit verilmemeli” şeklinde konuştu.

Haber: Yoldaş Kocaer

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.