Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sağlık Bakanı Koca, Balıkesir İl Sağlık Müdürü ve Saha Koordinatörüyle Görüştü

Sağlık Bakanı Koca, Balıkesir İl Sağlık Müdürü ve Saha Koordinatörüyle Görüştü
24 Ekim 2020 - 12:48

Sağlık Bakanı Koca, Balıkesir İl Sağlık Müdürü ve Saha Koordinatörüyle Görüştü

 

Bakan Koca yapılan toplantıda 5 ilin sağlık müdürleri ve saha koordinatörleri ile görüştü.

Bursa Şehir Hastanesi’nde bölge toplantısına katılan ve 5 ilin sağlık müdürleri ve saha koordinatörleriyle görüşen Koca, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Çanakkale ve Yalova’da sağlık tesislerine yönelik yatırım planlamaları hakkında bilgi verdi.

Bakan Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

“Şehir hastanelerimizin yaşadığımız salgından önce bulundukları bölgenin sağlık hizmetlerine yaptıkları katkı vatandaşlarımız tarafından takdire mazhar olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Hayalim’ diye ifade ettiği bu tesislerin ne kadar isabetli yatırımlar olduğunu hem Elazığ’da yaşadığımız deprem vesilesiyle hem de bugün hala mücadele ettiğimiz Kovid-19 salgını vesilesiyle tekrar tekrar görmüş olduk. Bursa ve Balıkesir’deki şehir hastanelerimizin pandemi döneminde verdikleri sağlık hizmetlerini değerlendirdik. Bölgemize çok önemli katkılar sağladığını gördük.”

 

SINDIRGI VE GÖMEÇ HASTANELERİ YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Bakan Koca Balıkesir’de Sındırgı ve Gömeç ilçe devlet hastanelerinin inşaatlarını bu yıl sonuna kadar tamamlayıp hizmete sunacaklarını dile getirdi.

Bigadiç Devlet Hastanesi ek hizmet binasının inşaatına başlandığını, yapımını tamamladıkları Bandırma Ağız Diş Sağlığı Merkezinin geçici kabul çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Koca, “Susurluk Devlet Hastanemizin ihalesini tamamladık, inşaatına başlıyoruz. Edremit Devlet Hastanesi ve Merkez Devlet Hastanesi proje çalışmalarımız devam ediyor.” Dedi.

 

BALIKESİR’DE SON 2 HAFTADA YÜZDE 50 VAKA ARTIŞI GÖRÜYORUZ ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, diğer illerle ilgili şunları kaydetti:

“Balıkesir ilk zirveyi eylül başlarında yaşamıştı. Son iki haftada yüzde 50 vaka artışı görüyoruz. Bu ilimiz için verebileceğim bir iyi haber, zatürre oranının düşmeye devam etmesidir.”

Türkiye’nin sağlık sisteminin hastayı en iyi şekilde tedavi edecek güçte olduğuna dikkati çeken Koca, sahadaki müdahalede ise ekiplerin büyük başarı gösterdiğini dile getirdi.

Asıl önemli olanın, hastalıktan uzak durarak salgına set çekmek olduğunu anlatan Koca, “Sağlık ordumuzun hastalarımızı tedavi etmek için gösterdiği çabayı, tedbirlere uymak için her birimizin göstermesidir. Sizlere, açık ve ısrarlı mesajım şudur: Salgınla mücadelede halen, tedbirlerden daha güçlü silahımız yok. Biliyoruz ki bu mücadele sadece hasta tedavi ederek kazanılamaz, yayılmayı önleyerek kazanılır. Bu ise ancak ve ancak, tedbirlere uymakla mümkündür.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.