SağlıkGündemTürkiye Gündemi

Sağlık Bakanlığı’nda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Fahrettin Koca’dan görevi devralan yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, hasta ve çalışan memnuniyetini ön planda tutacağını ve koruyucu sağlık hizmetlerine öncelik vereceğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı’nda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Fahrettin Koca’dan görevi devralan yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, hasta ve çalışan memnuniyetini ön planda tutacağını ve koruyucu sağlık hizmetlerine öncelik vereceğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı görevini Kemal Memişoğlu’na devretti. Törene milletvekilleri, bürokratlar ve bakanlık çalışanları katıldı.

Saglik Bakanliginda Devir Teslim Toreni Gerceklesti 1

Törende konuşan yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, bu görevi kendisine layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sundu. Memişoğlu, “Hem hasta memnuniyeti hem çalışan memnuniyeti önceliklerimizden, bunu daha da geliştirmek istiyoruz. Bunun yanında özellikle hastalanmadan, koruyucu sağlık ve temel sağlık hizmetlerini de önceleyeceğimizi bilmenizi istiyorum.” dedi.

Sağlıkta Dönüşüm ve Gelecek Hedefleri

Türkiye’nin son 22 yılda sağlıkta büyük bir gelişim ve devrim niteliğinde başarılar elde ettiğini vurgulayan Memişoğlu, Kovid-19 salgınının başarıyla yönetilmesinin bu gelişimlerin bir sonucu olduğunu belirtti. Bu başarıların, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerinin sağlıktaki dönüşüm adımları, sağlık çalışanlarının bilgisi, özverisi ve güçlü alt yapısı sayesinde gerçekleştiğini ifade etti.

Saglik Bakanliginda Devir Teslim Toreni Gerceklesti 4

Memişoğlu, “Türkiye, bugün sağlık hizmetinde dünyanın sayılı ülkeleri haline gelmiş durumda. Sağlık turizmindeki gelişmeyle dünyanın her tarafından insanlar buraya hizmet almaya geliyor. Türkiye’nin bundan sonraki en büyük hedeflerinden biri, sadece sağlık hizmeti sunmak değil, aynı zamanda sağlık bilgisini ve teknolojisini üretmek ve bu konuda dünyanın lider ülkeleri arasında olmaktır.” şeklinde konuştu.

Saglik Bakanliginda Devir Teslim Toreni Gerceklesti 3

Fahrettin Koca’nın Veda Konuşması

Fahrettin Koca, yaptığı konuşmada, “Bu bir veda konuşması değil. İnsanımıza karşı mesuliyet duygum ömür boyu devam edecek. Meclis’te yaptığım yeminle başlayan Sağlık Bakanlığı görevimdeki, 2 bin 183 gün, hayatımın tamamen milletime adanmış günleridir. Güveniyle bu imkanı bana veren Sayın Cumhurbaşkanı’mıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Görev süresince Elazığ depremi, Kovid-19 salgını ve 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler gibi zorlu süreçlerden geçtiklerini belirten Koca, sağlık sisteminin bu sınavları başarıyla verdiğini söyledi. Beyaz Reform ile sağlıkta şiddet ve malpraktis sorunlarının önemli ölçüde çözüldüğünü ifade etti.

Koca, görev süresince yapılan önemli projelerden bahsederek, “Ben bir emanet devraldım. Çabalarla kıymeti artan ve sahibi millet olan bu emaneti şimdi size devrediyorum.” dedi. Yeni Hıfzıssıhha projesi, yerli aşı üretimi ve Sağlık Vadisi projesi gibi projelerin devam ettiğini kaydetti.

Saglik Bakanliginda Devir Teslim Toreni Gerceklesti 5

Son olarak, Onaylı Randevu Sistemi ile randevu taleplerinin yüzde 97’sinin aynı gün içinde karşılandığını belirten Koca, “Görev sürem içinde bakan yardımcılığı yapan arkadaşlarıma, birlikte çalıştığım yöneticilere, emekleri, katkıları sebebiyle teşekkür ediyorum.” dedi.

Saglik Bakanliginda Devir Teslim Toreni Gerceklesti 2

Devir teslim töreni sırasında Fahrettin Koca ve Kemal Memişoğlu birbirlerine çiçek takdim etti.

Memur ve Emekli’nin Gözü Haziran Enflasyon Verilerinde

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu