Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sağlık Sen 81 İl Temsilcisi İle Talep Ve Sorunlarını Sağlık Bakanlığı Önünde Dile Getirdi

Sağlık Sen 81 İl Temsilcisi İle Talep Ve Sorunlarını Sağlık Bakanlığı Önünde Dile Getirdi
25 Mart 2021 - 16:42

Sağlık Sen 81 İl Temsilcisi İle Talep Ve Sorunlarını Sağlık Bakanlığı Önünde Dile Getirdi

Sağlık Sen 81 ilden katılan temsilcileri ile Sağlık Bakanlığı önünde  “ücret adaletsizliği” konulu basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Erzi’de Bakanlık Önündeydi

Sağlık-Sen 81 ilden gelen şube yöneticileriyle birlikte Sağlık Bakanlığı önünde  “ücret adaletsizliği” ve sağlık çalışanlarının talep ve sorunlarının başlıklarını taşıtan dövizlerle bir basın açıklaması yaptılar. Açıklamayı şube temsilcileri adına Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş dile getirirken il yöneticileri de Başkan Durmuş’a eşlik ettiler. Sağlık Sen Balıkesir Şube Başkanı Nihat Erzi’nin de katıldığı açıklama sonrası Erzi dile getirenlere yönelik ayrıca bir açıklamada bulundu.

Eşit Ücret Talebine Dikkat Çektiler

Erzi açıklamasında Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarının kazancını etkileyen döner sermaye sistemine yönelik sorunlara dikkat çekmek istediklerini dile getirdi. Sağlık çalışanlarının eşit ücret hakkına sahip olmalarını talep ettiklerini söyledi. Erzi konuya ilişkin, “ Sağlık emekçileri, döner sermaye sistemi yüzünden her gün kan ağlarken; ‘üzerinde çalışıyoruz’ cümleleriyle yıllardır bir arpa boyu yol alınmamış olmasına, duygu dünyamızda isyan ediyoruz. Ayrıca en başından beri şu sorumuza açık açık cevap istiyoruz. Ey yetkililer söyleyin, vicdanınız rahat mı?  Vicdanınız rahatsa, sadece şunu söylemek isteriz; ayrıca madem vicdanınız rahat, 720 bin sağlık emekçisi neden hak ettikleri ücretleri alamıyor? Ayrıca genel Başkanımız bunları dile getirdi” dedi.

“Sağlık Çalışanları Kamunun Üvey Evladı Mı?”

Erzi yapılan basın açıklamasında Genel Başkan Durmuş’un “ Eşit işe eşit ücret kuralı sağlık çalışanlarının semtine uğramıyor. Ayrıca neden? Sağlık çalışanları kamunun üvey evladı da bizim mi haberimiz yok! Üvey evlat değillerse, kutsal bir meslek icra ediyorlarsa, işlerinin hakkını veriyorlarsa, neden hiçbir sağlık çalışanı bir sonraki ay cebine kaç para gireceğini bilmiyor!” ayrıca sorularına destek vermek için katıldıklarını ifade etti.  Erzi Sağlık Sen olarak sözleşmeli istihdam türünden iş yüküne, nöbet ücretlerinin artırılmasından icap nöbeti ücretlerinin ödenmemesine kadar birçok sorun ve ayrıca talepleri olduğunu dile getirdi. Erzi basın açıklamasının Sağlık Bakanlığı’nın talepleri çözüme kavuşturması için düzenlendiğini ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.