Balıkesir Merhaba Gazetesi

Salçalık Domatesler Ovaköy’den

Salçalık Domatesler Ovaköy’den
23 Ağustos 2022 - 19:43

Salçalık Domatesler Ovaköy’den

 

Salçalık domates üretiminin önemli merkezlerinden olan Balıkesir’de, Ovaköy Mahallesinde ‘Salçalık Domates’ hasadı başladı.

 

 

ALKAN BEREKETLİ BİR SEZON DİLEDİ

Salçalık domates hasadına Balıkesir İl Müdürü Erkan Alkan başta olmak üzere, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, İl Müdür Yardımcısı Zafer Bozgül, , Ovaköy Mahalle Muhtarı Ramazan Ayna ve üreticiler katıldı. İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan  üreticiler ile birlikte domates hasadı yaptı. Üreticiler ile sohbet  eden Erkan Alkan verim ve fiyatlar açışından üreticilerimizin yüzlerinin güldüğünden bahsederek bereketli bir sezon olması dileklerini iletti.

‘TÜRKİYE’DE 4.SIRADAYIZ’

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan “Maşallah bu sene hakikaten ürünlerimiz çok güzel, verimlerimiz çok güzel. Domateste özellikle dekarda 23-24 tonları gördük ki bu gerçekten Balıkesir için çok güzel bir durum. Balıkesir’de genelde 47 bin dekar alanda domates üretimimiz var ve salçalık domates üretiminde Türkiye’de şu an 4’üncü sıradayız. Tüm çiftçilerimize bereketli bir sezon geçirmelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı.. Haber :Nursima Akyürek

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.