Balıkesir Merhaba Gazetesi

TGF, Covid-19 Artışına Dikkat Çekti

TGF, Covid-19 Artışına Dikkat Çekti
21 Eylül 2020 - 15:27

TGF, Covid-19 Artışına Dikkat Çekti

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Genel Bakanı Yılmaz Karaca, tüm Türkiye’de artışa geçen Covid-19 vakalarına dikkat çekerek, tedbir uyarısında bulundu.

 

TGF Genel Başkanı  Karaca: Tüm programları iptal ettik, diğer kurumlar da etmeli

Koronavirüs nedeniyle yönetim kurulu toplantısını interaktif ortamda gerçekleştiren Türkiye Gazeteciler Federasyonu, tüm Türkiye’nin gündemindeki Covid-19 ve Anadolu medyasının içinde bulunduğu sorunları ele aldı.

 

 “Covid-19 için Önlem Şart ”

Toplantıda  bir açıklama yapan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Tüm Türkiye genelinde Covid-19 vakalarında önemli bir artış var. Bazı illerde bu artış daha fazla. Meslektaşlarımızdan da hastalığa yakalananlar oldu, bazıları iyileşti bazıları da tedavi görüyor. Tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Daha önceki tedbirlere bu dönemde uyulmadığını üzülerek görüyoruz. Bu tehlikenin daha fazla artmaması için daha ciddi tedbirler alınmalı. Sağlığımız her şeyden önemlidir” diye konuştu.

 

 “TGF Olarak Programları İptal Ettik ”

Başkan Karaca, Covid-19’un artış göstermesi nedeniyle yapmayı planladıkları etkinlik ve toplantıları iptal ettiklerini belirterek, “Çorum ve İstanbul’daki Başkanlar Konseyi ile bazı illerde yapmayı planladığımız programları iptal ettik. Diğer kurum, kuruluşların da aynı davranışı sergilemelerini bekliyoruz. Meslektaşlarımızdan da görevlerini yaparken daha dikkatli olmalarını ve tedbir almalarını istiyoruz” dedi.

 

 “Basın Çalışanları Mağdur ”

Karaca, koronavirüs sürecinde  basın kuruluşlarına sağlanan kısa çalışma ödeneğinde Basın çalışanlarının 600 lira eksik maaş aldıklarına dikkat çekerek, “Bu büyük bir mağduriyet yaratmaktadır. Bu mağduriyetin devlet tarafından karşılanmasını istiyoruz” dedi

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.