Gündem

TÜİK O İllerde 55 Personel Alacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), kadrosunu güçlendirmek amacıyla 55 sözleşmeli personel istihdam edeceğini duyurdu.

TÜİK O İllerde 55 Personel Alacak

Kamuya 57.191 Personel Alimi Yapilacak 4
Tüi̇k O İllerde 55 Personel Alacak

Son Başvuru 8 Temmuz

Bu kapsamda, 28 anketör, 22 destek personeli (temizlik görevlisi) ve 5 teknisyen olmak üzere toplam 55 personel görevlendirilecek. Adaylar başvurularını, bugünden itibaren 8 Temmuz saat 18.00’e kadar e-Devlet üzerinden “TÜİK Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresinden elektronik ortamda yapabilecekler.

Kamuya 57.191 Personel Alimi Yapilacak 3
Tüi̇k O İllerde 55 Personel Alacak

KPSS P3 ve KPSS P94 Puanları Esas Alınacak

Başvurular, 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralamasıyla alınacak destek personeli (temizlik görevlisi) ve teknisyen pozisyonları için yapılacak. Başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adayların yerleştirme işlemi, tercih ettikleri birim ve görevde ilan edilen sözleşmeli personel pozisyon unvanları ve nitelikleri dikkate alınarak her birim bazında KPSS P94 puanı en yüksek adaydan başlanarak yapılacak.

Anketör pozisyonları için ise 2022 yılı KPSS P3 (B grubu) puanı esas alınacak. Sözlü sınavla alınacak anketörler için en yüksek puanlı adaydan başlayarak yapılacak sıralamayla her birim için ayrı ayrı olmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli personel sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava hak kazanacak. Sözlü sınavda en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak ve başarılı adayların listesi kurumun internet sitesinden (www.tuik.gov.tr) ilan edilecek.

Kamuya 57.191 Personel Alimi Yapilacak 6
Tüi̇k O İllerde 55 Personel Alacak

Personel  Alınacak O İller

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, alınacak personel TÜİK’in Ankara’daki merkezi ile Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Konya, Malatya, Nevşehir, Siirt ve Van bölge müdürlüklerinde görev yapacak.

Haber: Bülten

Milletvekili Burak Dalgın’dan TÜİK’e Şeffaflık Çağrısı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu